Walentynkowy utwór Amy Lee. „Miłość to nie jest prosta sprawa”

„Miłość to nie jest prosta sprawa. I objawia się w różnej formie” – przekonuje Amy Lee, charyzmatyczna wokalistka Evanescence, która specjalnie na walentynki przygotowała nowy utwór. O miłości oczywiście.

Amy Lee pamięta o zakochanych. Głos Evanescence można usłyszeć w nowym utworze, przygotowanym przez wokalistkę z okazji dnia świętego Walentego. To utwór „Love Exists”, który Amy Lee napisała podczas pobytu we Włoszech.

– Kiedy we Włoszech nagrywałam klip do „Speak To Me”, zakochałam się w piosence, jaką usłyszałam tam w radiu – opowiada wokalistka. – Była to „L’amore Esiste” Francescy Michielin. Chodziła za mną wszędzie, weszła do głowy i nie chciała dać spokoju. Nie mogłam przestać jej słuchać, nawet w drodze do domu. Próbowałam sama poskładać sobie po angielsku słowa tej piosenki z tego co rozumiałam – i w sumie napisałam nową piosenkę.

Piosenkę wyprodukował Guy Sigsworth – ale już nie we Włoszech, a w Nowym Jorku. Dave Eggar dodał do niego aranżacje na smyczki i oto jest – nowy utwór, w którym głos Evanescence zapewnia, że miłość istnieje. Czyli właśnie „Love Exists”.

„Miłość to nie jest prosta sprawa. I objawia się w różnej formie – zauważa Amy Lee. – Potrafi uwierać, wywoływać ból. Łatwiej ją zignorować niż dać się jej ponieść. Ale łączy nas, mimo że nieraz czujemy się samotni. Czy odważymy się kochać, wiedząc, że to może boleć? Możemy na chwile przestać być cynicznymi, sfrustrowanymi ludźmi opanowanymi przez gniew, którego nie umiemy skontrolować? Miłość jest wszędzie dookoła, nawet w najmroczniejszych zakamarkach. I jest wiele warta. Miłość istnieje – kończy wokalistka.

Korzystając z okazji, przypominamy, że 20 czerwca w warszawskiej hali Torwar odbędzie się pierwszy polski koncert Evanescence. O szczegółach wydarzenia pisaliśmy w artykule „Evanescence zagra koncert w Polsce – pierwszy w karierze!”.

Merch Evanescence dostępny na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Justin Higuchi (CC0 1.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV