Po rozstaniu z Acid Drinkers Jankiel prezentuje Department

Jankiel, do niedawna jeszcze gitarzysta Acid Drinkers, ewidentnie nie lubi bezczynności. Od ogłoszenia jego rozbratu z Kwasożłopami nie minął nawet miesiąc, a tymczasem muzyk już ma nowy projekt. Pierwszy teledysk formacji Department – bo tak nazywa się nowy projekt Jankiela – już jest!

To, że Jankiel wraca z nowym składem, nie jest zaskoczeniem. Zaskoczeniem może być, że dzieje się to tak szybko.

– Odpalamy w końcu projekt, nad którym siedzę z moimi przyjaciółmi od jakiegoś czasu – zapowiadał Jankiel w niedawnym wywiadzie dla Life4Sound, zdradzając, że chodzi o Department. Wywiad został opublikowany tuż przed tym, jak grupa Acid Drinkers, której Jankiel był wieloletnim członkiem, poinformowała fanów o rozstaniu z gitarzystą.

Jak się okazuje, działalność nowego składu Jankiela jest już w zaawansowanej fazie. W sieci pojawił się bowiem pierwszy teledysk grupy Department zrealizowany do utworu „Productive”.

Skład Department pozostaje jednak tajemnicą. Jankiel póki co nie chce ujawnić, kto oprócz niego gra w zespole. O swoim nowym przedsięwzięciu mówi enigmatycznie: – Jest to kontrkulturowa post-modernistyczna grupa rockowo-taneczna dla całej rodziny.

Co muzyk ma do powiedzenia o utworze „Productive”?

– To krytyka wszechobecnego konsumpcjonizmu i związanych z nim zagrożeń oraz kontroli przepływu informacji w mediach głównego nurtu – tłumaczy Jankiel i podkreśla – Dodatkowo ma jeszcze drugie, ukryte dno.

Przypomnijmy: gitarzystą Acid Drinkers Wojciech „Jankiel” Moryto był w latach 2009-2016. Zastąpił go Robert „Bobby” Zembrzycki. Więcej o przetasowaniach w składzie Kwasożłopów pisaliśmy w artykule: „Acid Drinkers zaprezentowali nowego gitarzystę”.

Nowy skład Jankiela możecie śledzić na Facebooku pod adresem: www.facebook.com/OfficialDepartment

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV