Nie będzie koncertu Metalliki w Polsce. Marszałek odpuszcza

Nie będzie koncertu Metalliki w Polsce. Z koncepcji organizacji koncertu czterech jeźdźców na Stadionie Śląskim w Chorzowie wycofał się marszałek województwa śląskiego. Informację tę podał katowicki oddział „Gazety Wyborczej”.

Ci, którzy zacierali ręce, licząc na polski koncert Metalliki w 2017 r., najprawdopodobniej będą musieli obejść się smakiem. Nie będzie powtórki z 2008 r. Metallica nie zagra na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Bo choć jeszcze niedawno wiele mówiono o tym, że zaplanowane na wrzesień otwarcie zmodernizowanego Stadionu Śląskiego uświetni ktoś z trójki: Metallica/Bruce Springsteen/Justin Timberlake, nic z tego. Na nic przecieki, że najbardziej prawdopodobny jest superkoncert Metalliki. Wszelkie nadzieje rozwiał anonimowy współpracownik marszałka województwa śląskiego Wojciecha Saługi, który o wszystkim poinformował „Gazetę Wyborczą”.

– Warunki umowy w sprawie koncertu były mało korzystne – tłumaczy rozmówca katowickiego oddziału „Gazety”, potwierdzając, że koncert nie dojdzie do skutku.

Sprawę skomplikowały obawy urzędników, że niedotrzymane mogą zostać terminy, co mogłoby doprowadzić do konieczności zapłaty przez Urząd Marszałkowski ogromnych kar – rzędu nawet 10 mln zł.

Jaka impreza zostanie zorganizowana w zamian, na razie nie wiadomo. Na Metallikę nie ma jednak co liczyć. Szkoda.

Na otarcie łez polecamy merch Metalliki. Znajdziecie go na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Ralph Arvesen (CC BY-SA 2.0)

2 komentarze do wpisu „Nie będzie koncertu Metalliki w Polsce. Marszałek odpuszcza”

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV