Motörhead wyda nowy album. „Kolekcja najlepszych coverów”

Gratka dla fanów Motörhead, a także kilku innych, kultowych zespołów, których utwory Lemmy & Co. brali na warsztat w czasie swojej 40-letniej kariery. Jeszcze w tym roku – i to niebawem – grupa planuje wydać album z coverami. Zapowiedź krążka hula już po internetach.

„Rzeczą, którą Lemmy Kilmister, Phil Campbell i Mikkey Dee uwielbiali robić przez wszystkie wspólne lata w Motörhead, było branie ulubionych kawałków innych artystów i nadawanie im starego, motörheadowego brzmienia” – dowiadujemy się z oficjalnego fanpage’a grupy.

Informacja ta bynajmniej nie jest przypadkowa.

„Celebrując najlepsze wspólne momenty, zespół wyda „Under Cöver”, kolekcję swoich najlepszych coverów” – zapowiada Motörhead.

Wiadomo, że album ukaże się na CD oraz winylu. Trafią na niego przeróbki 10 evergreenów. Wśród nich znajdą się m.in. „God Save the Queen” Sex Pistols, „Whiplash” Metalliki i nigdy niepublikowana wersja „Heroes” Davida Bowiego. Premierę krążka zapowiedziano na sierpień.

Trailer „Under Cöver” udostępniamy poniżej.

Przypominamy, że w planach jest również solowy, pośmiertny album Lemmy’ego Kilmistera. Legendarny lider Motörhead zostawił po sobie utwory, które nigdy nie zostały opublikowane na żadnym wydawnictwie. Nad ich wydaniem pracuje Jim Voxx ze Skew Siskin, formacji blisko związanej z Lemmym.

Więcej o planach związanych z wydaniem płyty pisaliśmy w artykule: „Solowy album Lemmy’ego jeszcze w tym roku. Trwają prace”.

Bogatą ofertę merchu Motörhead, w tym koszulki, bluzy, a nawet wibratory, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV