Niepublikowany utwór Lemmy’ego. „Nigdy nie usłyszał ostatecznej wersji”

Nowy, nigdy nieopublikowany utwór nagrany z udziałem Lemmy’ego Kilmistera publikują wokalistka Annie Marie Lewis i Danny B. Harvey z grupy The Head Cat. „Trying to Get to You” to jeden z ostatnich numerów, jakie Lemmy zdążył nagrać przed śmiercią. „Nigdy nie usłyszał ostatecznej wersji” – przyznaje Harvey.

Największy banita rock’n’rolla, nieśmiertelny Lemmy Kilmister, uciekał w różne muzyczne klimaty – czy to ze spacerockową grupą Hawkwind, czy to z wykonującym rockabilly The Head Cat. Nic więc dziwnego, że legendarny frontman Motörhead pozostawił po sobie wiele utworów, które wciąż pozostają nieznane. Jeden z nich właśnie ujrzał światło dzienne.

Niepublikowany wcześniej utwór z udziałem Lemmy’ego trafił na nowy album Annie Marie Lewis, siostrzenicy Jerry’ego Lee Lewisa, jednego z pionierów rock’n’rolla, z którą Lemmy’ego połączył Danny B. Harvey – jego dobry kolega z The Head Cat. Utwór znajduje się na wspólnym albumie Annie Marie Lewis i Danny’ego B. Harveya: „Reckless, Wild & Crazy”.

– Rozmawialiśmy z Lemmym o tym duecie jakoś rok przed jego śmiercią, zastanawiając się, jak zrobić z „Trying to Get You” wspaniały rock’n’rollowy duet w klimacie country – opowiada Danny B. Harvey. – W The Head Cat zrobiliśmy dwa podejścia do tego numeru, ale była też trzecia wersja, która najbardziej podobała się Lemmy’emu. Nie licząc chórków. Powiedziałem mu, że mogę to naprawić poprzez dodanie głosu Annie.

– Nigdy nie usłyszał ostatecznej wersji, ponieważ odszedł, zanim zdążyłem mu ją puścić – przyznaje Harvey. – Chciałem pokazać mu ten utwór na jego 70 urodzinach, które obchodził 2 tygodnie przed śmiercią, ale że było tam mnóstwo ludzi, czuł się kiepsko i był zmęczony. Krótko o tym pogadaliśmy, ale nie słuchaliśmy tego. Niestety, później już nie zdążyliśmy.

Odsłuch utworu udostępniamy poniżej.

Grupa The Head Cat, w której Lemmy występował wspólnie z Dannym B. Harveyem, od 2017 r. działa z byłym członkiem Morbid Anged Davidem Vincentem. W zmienionym składzie grupa wystąpiła niedawno na festiwalu Wacken Open Air, gdzie oddała hołd Lemmy’emu, grając nowy utwór: „Born to Lose, Live to Win”.

Spragnionym nowych, niepublikowanych utworów nagranych z udziałem Lemmy’ego, przypominamy: we wrześniu ukaże się nowy album „Motörhead” zawierający najlepsze covery, jakie zespół nagrał w ciągu 40 lat działalności. Więcej na temat krążka pisaliśmy w artykule: „Motörhead wyda nowy album. «Kolekcja najlepszych coverów»”.

Bogatą ofertę merchu Motörhead, w tym koszulki, bluzy, a nawet wibratory, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.