Lemmy z bliska. Archiwalny film trafił do sieci

Pierwsza rocznica śmierci Lemmy’ego Kilmistera pokazała, że świat nie zapomniał o niedoścignionym ambasadorze rock’n’rolla. O Lemmym pamiętają również członkowie zespołu Skew Siskin, którzy wielokrotnie gościli go w swoim studiu. Muzycy udostępnili na YouTube archiwalny film z liderem Motörhead w roli głównej.

Materiał upubliczniony przez blisko związaną z Lemmym Kilmisterem grupę Skew Siskin nigdy wcześniej nie był nigdzie publikowany. Dla fanów Lemmy’ego i Motörhead to prawdziwy skarb.

Przeszło 7-minutowy film pokazuje legendarnego muzyka w berlińskim studiu Skew Siskin. Co robi w nim Lemmy? Najoględniej mówiąc, jest sobą – wymiata na basie, żartuje i pali, popijając whisky. Tu jednak ważna jest perspektywa: film pokazuje Lemmy’ego z bliska, ujęcia – choć przeciętnej jakości – składają się na unikatowy portret artysty.

„Lemmy przez lata spędził mnóstwo godzin w naszym studiu. Wiele historii, wiele muzycznych koncepcji, żartów itd.” – piszą członkowie Skew Siskin w opisie pod filmem, zaznaczając, że kamera, którą ngarywali, była bardzo tania. „To po prostu wspaniałe wspomnienia” – podkreślają.

Korzystając z okazji, przypominamy, że 18 stycznia 2017 r. Lemmy zostanie włączony do Hall of Heavy Metal History. Więcej pisaliśmy o tym w artykule „Lemmy zostanie wprowadzony do Hall of Heavy Metal History”.

Komentarze

Dodaj komentarz