„Killing in the Name” RATM na dziecięcych instrumentach

Przerabiali już Beach Boys, Deep Purple i Metallikę. Teraz wzięli się za Rage Against The Machine. Francuska ekipa The Wackids, specjalizująca się w coverowaniu rockowo-metalowych sztosów na dziecięcych instrumentach, nagrała własną wersję „Killing in the Name”. Jak wyszło? Zobaczcie sami!

Kolejny viral od The Wackids. Po popularnych coverach „Smoke On The Water” i „Enter Sandman” furorę robi ich kolejna przeróbka. Tym razem Francuzi wzięli na warsztat jeden z najważniejszych protest songów lat 90. – „Killing in the Name” Rage Against The Machine.

Do zagrania własnej wersji „Killing in the Name” nie potrzebowali wiele. Wystarczyła im miniaturka gitary Zakka Wylde’a, perkusja z podobizną Spider-Mana i kilka innych zabawek. Cover, który udało im się z tego wystrugać, robi wrażenie, a blisko 800 tys. wyświetleń na YouTube mówi samo za siebie. Materiał udostępniamy poniżej.

Utwór „Killing in the Name” znalazł się na debiutanckim albumie Rage Against The Machine, wydanym w 1992 r. Jego przesłanie wymierzone jest przeciwko amerykańskiemu systemowi opresji, a w szczególności: przeciwko rasizmowi i brutalności policji.

Merch Rage Agains The Machine znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV