Rock and Roll Hall of Fame 2023 – znamy wszystkich nominowanych!

Jedna z najbardziej prestiżowych muzycznych imprez zapowiedziała kolejnych artystów, jacy w tym roku zostaną wprowadzeni do rockowej hali sław.

W zeszłym roku zespół Judas Priest został przyjęty do grona artystów Rock and Roll Hall of Fame. Tym razem przyszedł czas na kolejną heavymetalową legendę z Wysp Brytyjskich. Mowa o Iron Maiden, którzy są jednym z głównych faworytów w tym roku. Do legendy metalu dołączą grupy, które święciły triumfy w latach dziewięćdziesiątych: Rage Against The Machine oraz Soundgarden. Jednym z reprezentantów młodszego pokolenia muzyków jest chociażby nieistniejący już duet The White Stripes współtworzony przez Jacka i Meggy Whiteów. Najstarszym nominowanym jest legenda country, Willie Nelson, który w tym roku obchodzić będzie dziewięćdziesiąte urodziny.

Nominacje do Rock And Roll Hall of Fame budzą od lat spore kontrowersje chociażby przez wprowadzanie do panteonu sław artystów i zespołów nie mających nic wspólnego z muzyką rockową. Kapitule, na której barkach leży dobór artystów, zarzuca się również stronniczość i koniunkturalizm. Co za tym idzie, część artystów nominowanych w latach poprzednich zrezygnowała z odebrania tego prestiżowego tytułu.

Według wytycznych do Rock And Roll Hall of Fame może dostać się artysta, którego pierwsze komercyjne nagranie zostało opublikowane 25 lat przed rokiem nominacji.

Poniżej pełna lista nominowanych artystów.

Kate Bush
Sheryl Crow
Missy Elliott
Iron Maiden
Joy Division/New Order
Cyndi Lauper
George Michael
Willie Nelson
Rage Against The Machine
Soundgarden
The Spinners
A Tribe Called Quest
The White Stripes
Warren Zevon

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.