Rage Against The Machine w kilka dni zebrali milion dolarów dla potrzebujących

Rage Against The Machine rozczarowali europejskich fanów, odwołując nadchodzącą trasę, ale w USA grają dalej – i robią to z klasą. Rage’om właśnie udało się zebrać milion dolarów na cele dobroczynne.

Swoim politycznym zaangażowaniem Rage Against The Machine przysporzyli sobie wielu wrogów, ale swoją postawą właśnie udowodnili, że należy im się szacunek. W ostatnich dniach Amerykanie dali pięć występów z rzędu w hali Madison Square Garden w Nowym Jorku. Nie przeszkodziła im w tym kontuzja wokalisty Zacka de la Rochy, który jeśli wierzyć ostatnim doniesieniom, zerwał na jednym z ostatnich koncertów ścięgno Achillesa.

Ekipa Rage’ów tym razem chciała udowodnić coś sobie i fanom. Zespół postanowił wykorzystać swój powrót do czegoś więcej niż napchania własnych kieszeni, a pięć kasowych koncertów w stolicy świata Rage Against The Machine uznali za najlepszą okazję do tego, by zebrać środki dla najbardziej potrzebujących. Grupa zamieniła 10 proc. biletów na. „cegiełki”, przekazując dochody z ich sprzedaży na cele dobroczynne. Efekt? Milion dolarów dla potrzebujących.

„Charytatywne bilety kupione przez naszych fanów na pięć koncertów w Madison Square Garden pozwoliły nam zebrać milion dolarów. Środki te zostaną rozdysponowane pomiędzy Immigrant Defense Project, WhyHunger, Neighbors Together i The Campaign Against Hunger” – poinformowali Rage Against The Machine.

Warto odnotować, że kapela oddawała część swoich dochodów również z wcześniejszych koncertów, w sumie przekazując na cele dobroczynne ponad 2 miliony dolarów. Bardzo to szanujemy.

CZYTAJ TEŻ: RAGE AGANINST THE MACHINE. „KRZYK CZASÓW, GDY BYLIŚMY ZBUNTOWANI”

Przypomnijmy: Rage Against The Machine reaktywowali się w pierwotnym składzie z charyzmatycznym Zackiem de la Rochą na wokalu, a także Tomem Morello, Timem Commerfordem i Bradem Wilkiem.

Grupa miała wystąpić w Polsce 15 września w Tauron Arenie Kraków. Zespół na nieco ponad miesiąc odwołał jednak całą europejską trasę, tłumacząc to problemami zdrowotnymi Zacka de la Rochy. Wokalistę czeka dłuższa rehabilitacja, dlatego Rage Against The Machine póki co nie planują kolejnych koncertów.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.