Iggy Pop śpiewa bluesa o „dupku, który próbował go dopaść”

Iggy Pop wie, jak radzić sobie z dupkami – jednemu poświęcił nawet cały utwór. „Asshole blues” to nowy, bluesowy numer Iggy’ego. „Postanowiłem napisać bluesowy kawałek o jednym dupku, który raz próbował mnie dopaść – wyjaśnia Pop.

Mało jest w świecie rocka postaci tak barwnych, jak Iggy Pop. Legendarny wokalista The Stooges wie, że rock’n’roll wymaga poświęceń. Odurzał się wszystkim i ze wszystkimi, na scenie robił rzeczy, których nikt po nim już nie powtarzał, a najróżniejsze ekscesy z jego udziałem to materiał na rock’n’rollowy film akcji.

Ale Iggy cały czas nie ma lekko.

W sieci pojawił się nowy utwór autora „Post Pop Depression”. To akustyczny, oldschoolowy blues, który opowiada o hardcore’owym epizodzie z codzienności rockmana.

– Postanowiłem napisać bluesowy kawałek o jednym dupku, który raz próbował mnie dopaść – zwierzył się Pop w wywiadzie dla amerykańskiego „Rolling Stone’a”. – Jest pełen negatywnej energii. Słucha się go na własna odpowiedzialność. Fajnie gra się bluesa – dodał.

Utwór „Asshole blues” znajdzie się na okolicznościowym flexi dysku przygotowywanym przez wytwórnię Mag Mag. Premiera wydawnictwa 21 kwietnia.

Merch Iggy’ego Popa dostępny na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Ole Kristian Losvik (CC BY-ND 2.0)

Komentarze

Dodaj komentarz