Green Day pokazał nowy teledysk. Koncert już w sobotę!

Na kilka dni przed koncertem w Polsce Green Day wypuścił nowy teledysk. Utwór, obraz i data premiery, przypadająca na dzień Martina Luthera Kinga – całość składa się na zaangażowany politycznie manifest. Oto „Troubled Times”!

Green Day po raz kolejny sprzeciwiają się prezydentowi Stanów Zjednoczonych. Donald Trump – oczywiście przedstawiony w negatywnym świetle – to jeden z głównych bohaterów „Troubled Times”.

Ale to nie pierwszy raz, gdy ostrze krytyki Green Day wymierzone jest przeciwko Trumpowi, bo przypomnijmy: na niedawnej gali American Music Awards członkowie grupy, wykonując utwór „Bang Bang”, skandowali hasło „No Trump, no KKK, no fascist USA”. W przypadku klipu do „Troubled Times” nieprzypadkowa jest również data premiery, przypadająca na 16 stycznia, czyli na dzień Martina Luthera Kinga, który również pojawia się w teledysku Green Day, podobnie jak nawiązania do Marszu na Waszyngton.

Utwór „Troubled Times” pochodzi z wydanej w zeszłym roku płyty „Revolution Radio”. W ramach promocji krążka Green Day 21 stycznia zagra w Tauron Arenie Kraków.

Pełen merch zespołu dostepny jest na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Sven Sebastian Sajak (CC BY-SA 3.0)

Komentarze

Dodaj komentarz