Czytelnicy magazynu „Rolling Stone” wybrali najlepsze płyty roku

Koniec roku zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim – czas podsumowań i zestawień. Swojego dokonali już czytelnicy „biblii rock’n’rolla”, czyli magazynu „Rolling Stone”. Nie zabrakło w nim najgłośniejszych rockowych i metalowych płyt roku. Na podium znaleźli się m.in. David Bowie i Metallica.

Patrząc na to, na jakie albumy wskazali czytelnicy magazynu „Rolling Stone”, zapytani o najważniejsze płyty 2016 r., można popaść w niemałą konsternację. W zestawieniu przygotowanym w oparciu o ich opinie króluje rock. Znalazły się w nim nowe płyty i The Rollings Stones, i Metalliki, są też The Mokees. Wniosek: był to rok powrotów tych, których znamy i lubimy – czyli dobry rok.

Ale podsumowanie dokonane przez czytelników „Rolling Stone’a” przypomina również, że rok 2016 okazał się jednocześnie dla fanów rocka bezlitosny. Na jego szczycie znalazł się bowiem nieodżałowany David Bowie. Muzyk odszedł 10 stycznia tego roku, dwa dni po premierze płyty „Blackstar”. To właśnie ten krążek czytelnicy pisma uznali za najważniejszy album mijającego roku.

Kto jeszcze znalazł się w zestawieniu? Oto ono:

1. Dawid Bowie – „Blackstar”
2. Beyonce – „Lemonade”
3. Metallica – „Hardwired… to Self Destruct”
4. Gwen Stefani – „This Is What the Truth Feels Like”
5. The Monkees – „Good Times”
6. Radiohead – „A Moon Shaped Pool”
7. The Rolling Stones – „Blue & Lonesome”
8. Drive-By Truckers – „American Band”
9. Frank Ocean – „Blonde”
10. Iggy Pop – „Post Pop Depression”

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV