Burza i niespodzianka na koncercie Guns N’ Roses w Hanoverze

Niemałą niespodziankę zafundowali niemieckim fanom Guns N’ Roses, goszcząc w Hanowerze. Bo choć najpierw musieli przerwać koncert na półtorej godziny, koniec końców zrewanżowali się fanom ekstremalnie długim setem – i zaproszeniem na scenę Angusa Younga z AC/DC.

To był szalony wieczór dla niemieckich fanów i samych Gunsów, którzy po zagraniu trzech pełnych utworów musieli przerwać koncert, będąc ledwo w połowie „Welcome To The Jungle”. Powód: burza, która przeszła nad Hanowerem, gdzie odbywało się wydarzenie.

Przerwa trwała ok. półtorej godziny, fani jednak okazali się wyjątkowo cierpliwi, a jak wiadomo – cierpliwość popłaca. Zespół nie tylko bowiem zagrał wydłużony set, ale też zaprosił na scenę wyjątkowego gościa. Chodzi o Angusa Younga, który wykonał wspólnie z Gunsami dwa evergreeny AC/DC: „Riff Raff” i „Whole Lotta Rosie”. Sam koncert, jak relacjonuje niemiecka stacja NDR, zakończył się grubo po godz. 1.00 w nocy. Wszystko możecie obejrzeć poniżej.

Warto zaznaczyć, że Angus Young nie po raz pierwszy zagrał z Guns N’ Roses na trasie Not In This Lifetime Tour. Legendarny gitarzysta AC/DC dołączył do Axla, Slasha i reszty zespołu również w Sydney oraz wcześniej – na festiwalu Coachella w kwietniu 2016 r. Axl Rose, frontman Gunsów, niedawno zaliczył natomiast serię koncertów z AC/DC w zastępstwie za Briana Johnsona. Oba zespoły w ostatnim czasie wiele więc łączy.

Przypomnijmy: trasa Not In This Lifetime Tour to pierwsze międzynarodowe tournée Gusn N’ Roses w składzie z Axlem, Slashem i Duffem McKaganem od czasu Use Your Illusion Tour (1991-1993).

Do tej pory dzięki Not In This Lifetime Tour zespół zarobił astronomiczną kwotę przeszło 230 mln dolarów (dane z kwietnia). Szczegółowo o zarobkach Gunsów, a także ich debiucie na liście „Forbesa” pisaliśmy w artykule „Guns N’ Roses na liście „Forbesa”. Bogatsi niż Justin Bieber i Lionel Messi”.

Merch Guns N’ Roses dostępny na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV