Będzie trasa U2. Grupa uczci 30. rocznicę „The Joshua Tree”

Dobra informacja dla fanów U2. Grupa ma w planach specjalną trasę koncertową z okazji 30-lecia wydania kultowego albumu „The Joshua Tree”. Tournee przewiduje występy zespołu w Stanach Zjednoczonych i Europie, póki co jednak z pominięciem Polski. By zobaczyć w akcji legendarnych Irlandczyków, polscy fani będą musieli wybrać się do…

Do Berlina – bo to najbliższe miasto, do którego zawita zespół. Jeżeli chodzi o terminarz U2, europejska część trasy formacji rozpocznie się 8 lipca i potrwa do 1 sierpnia. Wcześniej Bono, The Edge i reszta składu będą rządzić w USA, gdzie pojawią się już w maju. Szczegółowa rozpiska dostępna na www.u2.com.

Samo tournée ma być wyjątkowe. W jego ramach członkowie U2 planują uczcić 30-lecie wydania płyty „The Joshua Tree”, która okazała się największym jak dotąd sukcesem komercyjnym spośród wszystkich wydawnictw U2, 10-krotnie pokrywając się platyną w USA i 6-krotnie w Wielkiej Brytanii (w sumie sprzedano ponad 25 mln egzemplarzy krążka).

Ci, którzy skuszą się na jeden z koncertów „The Joshua Tree Tour”, będą mieli okazję wysłuchać na żywo takich przebojów formacji, jak „With or Without You”, „I Still Haven’t Found What I’m Looking For” czy „Where the Streets Have No Name”. Wszystkie te klasyki pochodzą bowiem z „The Joshua Tree”, a grupa już zapowiedziała, że na każdym z nadchodzących koncertów zagra cały album. Jest więc na co czekać!

Pozostaje liczyć na to, że irlandzkie supergwiazdy przypomną sobie o polskich fanach i dołożą jakąś polską datę do rozpiski „The Joshua Tree Tour”. Jeżeli nie… Cóż, zawsze można posłuchać U2 na płytach. Sporo znajdziecie ich na RockMetalShop.pl [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV