Roger Waters oskarżony o plagiat. Włoski sąd wstrzymał premierę płyty

Jego nowy album podbił zestawienie najchętniej kupowanych wydawnictw muzycznych w Polsce, we Włoszech jednak w ogóle się nie ukazał. Włoski artysta Emilio Isgrò zablokował premierę płyty „Is This the Life We Really Want?” Rogera Watersa. Powód: oskarżenie byłego członka Pink Floyd o plagiat.

Chodzi o okładkę nowego albumu Rogera Watersa, który – przypomnijmy – swoją premierę miał 2 czerwca. Isgrò przekonuje, że grafika wykorzystana przez Watersa narusza jego prawa autorskie.

Artysta twierdzi, że technika polegająca na zamazywaniu części tekstu, jaką wykonana jest okładka płyty „Is This the Life We Really Want?”, została wymyślona przez niego – i nie powinna być użyta bez jego pozwolenia.

Pozew trafił do sądu w Mediolanie. Sprawa jest rozpatrywana. Dopóki nie wyjaśnią jej prawnicy, nowy album Watersa nie może być sprzedawany na włoskim rynku – zarówno w wersji fizycznej, jak i cyfrowej. Najbliższa rozprawa ma odbyć się 27 czerwca.

Jak dotąd ani Roger Waters, ani przedstawiciele jego wytwórni nie skomentowali sprawy.

„Is This the Life We Really Want?” to pierwszy premierowy materiał Rogera Watersa od 25 lat (nie licząc opery „Ça Ira”). Krążek promuje teledysk do utworu „The Last Refugee”.

Merch Pink Floyd dostępny na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV