Roger Waters ponownie nagrał „Dark Side of The Moon” i podsumował rolę Gilmoura i Wrighta

Czasem zdarza się, że pewne albumy czy utwory zostają nagrane na nowo aby dostały „drugie życie”. Jednak argumenty stojące za tym, co zrobił były wokalista i basista Pink Floyd zakrawają o ewidentną megalomanię i brak szacunku dla byłych kolegów z zespołu.

W ostatnim czasie Roger Waters stał się rozpoznawalną postacią nie ze względu na swoją twórczość a kontrowersyjne wypowiedzi w sprawie konfliktu rosyjsko-ukraińskiego. Z tego powodu dwa koncerty Watersa w Krakowie zaplanowane na 2023 rok zostały odwołane. Tymczasem muzyk postanowił pójść o krok dalej w kwestii muzycznej i nagrać na nowo kultową płytę Pink Floyd.

– Nagrałem tę płytę na nowo ponieważ kiedyś zbyt mało ludzi rozumiało to, co mam do przekazania. – powiedział w wywiadzie dla The Telegraph Waters. – To ja stworzyłem „Dark Side of The Moon”. Czas skończyć z bredniami na temat powstawania tej płyty. Oczywiście, wtedy byliśmy zespołem, ale to ja stworzyłem materiał. Nick (Mason, perkusista Pink Floyd) nigdy nawet nie udawał, że potrafi coś stworzyć. Ale David i Rick? Oni nie potrafią pisać piosenek. Nie są nawet artystami. – dobitnie komentuje wkład swoich byłych kolegów Waters.

David Gilmour, z którym Waters od wielu lat toczy spory na wielu płaszczyznach niedawno udostępnił na Twitterze post swojej żony, Polly Samson gdzie ta nazywa Watersa: „kłamliwym, złodziejskim megalomanem i apologetą Putina.”

Na chwilę obecną dwaj żyjący członkowie Pink Floyd, Gilmour i Mason nie odnieśli się do planów wydawniczych związanych z Pink Floyd jakie ma zamiar poczynić Waters.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.