Polityczne przesłanie i nowy teledysk od Anthrax

Szachownica, pionki i mnóstwo politycznych nawiązań – Anthrax zaprezentował nowy klip. Obraz, zrealizowany do utworu „Suzerain”, to kolejny teledysk promujący „For All Kings”, tegoroczny album grupy.

Potężne riffy i potężny polityk, który wyłania się z tekstu Scotta Iana, gitarzysty i spiritus movens zespołu – tak w skrócie można by przedstawić utwór „Suzerain”. Wdzięczne podłoże do stworzenia teledysku? Najwyraźniej tak, bo właśnie do tego numeru powstał kolejny klip Anthrax.

– Ludzkość cały czas popełnia te same błędy – twierdzi Ian Scott, tłumacząc przesłanie utworu „Suzerain”. – Mogłoby się wydawać, że po tysiącach lat religijnych, ekonomicznych i ideologicznych zorientowaliśmy się, jak ze sobą żyć, ale nie. To właśnie skłoniło mnie do napisania tego numeru.

„Suzerain” pochodzi z płyty „For All Kings”, wydanego na początku roku albumu, który zamyka dyskografię Amerykanów.

Przypominamy: w przyszłym roku grupa pojawi się w Polsce, by promować krążek. Anthrax zaprezentuje się przed polską publicznością na koncercie w warszawskiej Stodole, zaplanowanym na 10 marca. Bilety dostępne w klubie i na stronie Live Nation Polska (www.livenation.pl).

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV