Frank Bello o nowym albumie Anthrax: „Dodaliśmy ciężaru”

W tym roku mija osiem lat od premiery ostatniego albumu Anthrax. Jednak widać już światełko w tunelu.

W wywiadzie dla Rodneya McGa, basista Anthrax, Frank Bello, podał kilka informacji na temat nowej płyty zespołu.

– Skończyliśmy nagrywać perkusję, bas i gitary rytmiczne. Brzmią naprawdę świetnie. Jestem bardzo podekscytowany gdy słucham jak brzmią moje partie. W tej chwili Joey (Belladonna, wokalista Anthrax przyp. Red) nagrywa szóstą i siódmą piosenkę. Podobnie Jon Donais zacznie nagrywać za chwilę solówki, a może już nawet zaczął. Na pozostałe nagrania poświęcą najbliższy miesiąc lub może trochę więcej. Chcemy dać fanom pod koniec roku nową płytę Anthrax – dodaje muzyk.

Bello odniósł się również do pytania o duży odstęp czasu od poprzedniej płyty.

– Oczywiście, nie było pośpiechu. Zdaję sobie sprawę, że osiem lat to szmat czasu, ale ten czas jest potrzebny abyśmy byli pewni, że wszystko pójdzie po naszej myśli. Bardzo podoba mi się to, że zwiększyliśmy intensywność i dodaliśmy ciężkości do naszej muzyki. Nie chcę popadać w samozachwyt. Cały czas chcę wyzwań! – deklaruje Bello. – Na nowej płycie jest coś czego w całej naszej karierze nie zrobiliśmy. Jest coś na tej płycie z czego jestem cholernie dumny. Niektóre rzeczy, które robił Charlie na perkusji czy Scott na gitarze sprawiały, że patrzyliśmy na siebie ze zdziwieniem. Nowy Anthrax zmierza w bardzo dobrym kierunku!

Ostatni album Anthrax, „For All Kings” ukazał się w 2016 roku. Zespół razem z grupami Kreator i Testament zagra 11 grudnia w katowickim Spodku.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.