Organek zostanie uhonorowany. Jego podpis znajdzie się na…

Tomasz Organek trafi do Piernikowej Alei Gwiazd. Wkrótce na toruńskim Rynku Staromiejskim zostanie odsłonięta mosiężna tablica w kształcie piernika z autografem muzyka. Informację przekazał Michał Zeleski, prezydent Torunia, w trakcie swojej gali noworocznej.

To takie Hollywood Walk of Fame, tylko że w toruńskim wydaniu. Piernikowa Aleja Gwiazd, która mieści się na Rynku Staromiejskim w Toruniu, to pomysł torunian na uhonorowanie osób związanych z miastem poprzez umieszczenie odlewu ich podpisu na staromiejskim trotuarze.

Co w tym przypadku ma piernik do wiatraka? Wyjaśniamy: Organek jest absolwentem filologii angielskiej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. To właśnie tam założył zespół SOFA, z którym nagrał 3 albumy oraz otrzymał Fryderyka w kategorii Nowa Twarz Fonografii.

Na tym nie koniec. W 2014 r. Organek zdobył 2 nagrody prezydenta Torunia w ramach festiwalu Toruńskie Gwiazdy w kategoriach: nadzieja roku oraz płyta roku. Jest również laureatem Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego.

Zasłużonych torunian, którzy trafiają do Piernikowej Alei Gwiazd, wybiera Wydział Promocji i Informacji Urzędu Miasta Torunia. Co roku Aleja wydłuża się o tablice z autografami dwóch osób. W tym roku obok Organka będzie to prof. Marian Filar.

fot. Piotr Garbowski

Komentarze

Dodaj komentarz