Nowa płyta Mastodon coraz bliżej. Posłuchaj premierowego utworu!

Fani Mastodon mogą zacierać ręce. 31 marca ukaże się siódmy longplay amerykańskiej formacji. Grupa już jednak podkręca atmosferę, publikując jeden z utworów, które trafiły na nowe wydawnictwo. Oto „Sultan’s Curse”!

Niespełna 3 lata po premierze ostatniego albumu Mastodon szykuje się do wydania nowego krążka. Premiera płyty „Emperor Of Sand” – bo taki tytuł będzie nosił krążek – planowana jest na 31 marca. Na stronie zespołu już teraz można składać preorderowe zamówienia.

Na YouTube tymczasem pojawił nowy numer Mastodon, który grupa wypuściła w ramach promocji wydawnictwa. To wzbogacony o rysunkową animację utwór „Sultan’s Curse”.

Jeśli chodzi o sam krążek, będzie to kolejny album koncepcyjny w dorobku Amerykanów. Jak tłumaczy zespół, jego temat przewodni to temat raka, który w ostatnich latach zebrał śmiertelne żniwo w otoczeniu grupy. Płyta została wyprodukowana przez członków Mastodon oraz przez Brendana O’Briena, cenionego producenta, mającego na koncie współpracę m.in. z AC/DC i Rage Against the Machine.

Pierwszy singiel zapowiadający album możecie sprawdzić poniżej. Merch Mastodon znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz