Mick Jagger opublikował dwa nowe utwory. „Mamy wiele problemów”

Podczas gdy Keith Richards mówi o potrzebie nagrania nowego albumu, Mick Jagger nie zwleka i niespodziewanie wypuszcza nowe numery. „England Lost” i „Gotta Get A Grip” to komentarz legendarnego rockmana do polityczno-społecznej sytuacji współczesnego świata.

Być może Anglia się pogubiła, ale i tak trzeba wziąć się w garść – tak w skrócie przedstawia się przesłanie „England Lost” i „Gotta Get A Grip”, premierowych, świeżo opublikowanych singli Micka Jaggera, który bynajmniej nie ma dość rockowego grania.

Ale Jagger otwiera się też na inne kierunki. Do współpracy przy „England Lost” zaprosił Skeptę, brytyjskiego rapera, czołowego przedstawiciela nurtu grime.

O czym jest utwór?

– Mamy wiele problemów – zauważa Jagger i dodaje: – Czy jestem politycznym optymistą? Nie.

„Poszedłem zobaczyć Anglię, ale Anglia jest stracona” – w „England Lost” śpiewa Jagger, cały utwór zaś jest piłkarską metaforą trudnego położenia kraju, w którym urodził się wokalista The Rolling Stones

– Oczywiście jest tu spora dawka humoru, bo nie lubię rzeczy, które są za bardzo spięte, ale jest też poczucie bezradności. Wynika ono z tego, gdzie jesteśmy jako kraj – dodaje Jagger.

Głos Stonesów nie byłby jednak sobą, gdyby nie pozostawił fanów z czymś bardziej pozytywnym. I właśnie dlatego „Gotta Get A Grip”, czyli drugi utwór opublikowany przez Jaggera, stanowi kontrapunkt dla „England Lost”.

– Pomimo tych wszystkich rzeczy, które się dzieją, musicie żyć własnym życiem – radzi Jagger, komentując. „Gotta Get A Grip”. – Musicie być sobą i tworzyć wasze własne przeznaczenie – kończy.

Obie nowości od Micka Jaggera udostępniamy poniżej.

Merch The Rolling Stones, w tym nowe koszulki i bluzy angielskiej marki Bravado, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV