Mick Jagger w duecie z Davem Grohlem. Nowy singiel lidera The Rolling Stones

Mick Jagger wie, jak zrobić niespodziankę. W sieci pojawił się solowy numer legendarnego wokalisty The Rolling Stones zatytułowany „Eazy Sleazy”. Gościnnie w kawałku pojawia się Dave Grohl.

„Eazy Sleazy” to utwór napisany spontanicznie w czasie lockdownu. Mick Jagger zagrał na gitarze i zaśpiewał, a lider Foo Fighters dołożył drugą gitarę, bas oraz perkusję.

Nowość od duetu Jagger & Grohl to zadziorny, pełen energii rockandrollowy numer z dużą dozą humoru, z jakim lider The Rolling Stones opisuje świat wiecznego przesiadywania w domu, ciągłego przedawkowywania telewizji i relacji interpersonalnych utrzymywanych online. Mick z optymizmem wyraża nadzieję na zmiany oraz na „ogród ziemskich rozkoszy”, który czeka nas, jeśli uporamy się z pandemią koronawirusa.

„Eazy Sleazy” wraz z klipem udostępniamy poniżej.

– Napisałem piosenkę o wychodzeniu z lockdownu. Wszyscy teraz bardzo potrzebujemy optymizmu. Dziękuję Dave’owi Grohlowi, że wskoczył na perkusję, bas i gitarę. Praca z nim była przyjemnością. Mam nadzieję, że wszystkim będzie dobrze się słuchało – komentuje Mick Jagger.

– Ciężko jest ubrać w słowa, co oznacza dla mnie nagrywanie z Sir Mickiem – dodaje Dave Grohl. – To znacznie więcej niż spełnione marzenie. Kiedy już myślałeś, że to wszystko nie może stać się bardziej szalone… Bez wątpienia „Eazy Sleazy” będzie hitem lata!

Mick Jagger pomimo zaawansowanego wieku nie wybiera się na zasłużoną emeryturę, podobnie jak jego koledzy z The Rolling Stones. W ubiegłym roku Stonesi nieoczekiwanie udostępnili pierwszy nowy utwór od ośmiu lat, po czym przygotowali wznowienie płyty „Goats Head Soup”.

W Polsce ostatni raz The Rolling Stones pojawili się w 2018 r., grając wyprzedany koncert na stadionie PGE Narodowy.

Koszulki The Rolling Stones, bluzy i inne gadżety znajdziecie na RockMetalShop.pl.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.