Metallica prosi fanów o wsparcie – dla potrzebujących

Metallica znów okazuje się zespołem o szlachetnym sercu. Grupa zwraca się do fanów, którzy planują pojawić się na jej tegorocznych koncertach, by wpłacali na konto należącej do zespołu fundacji dodatkowe 10 dolarów. W zamian oferuje nie lada atrakcje.

Spotkania z członkami Metalliki na backstage’u , a nawet lot ekskluzywnym samolotem w towarzystwie jednego z nich – oto nagrody, jakie Metallika proponuje fanom w podziękowaniu za wsparcie jej nowo założonej fundacji.

„Chcemy podzielić się naszym szczęściem i odwdzięczyć społeczności, która wspierała nas przez te wszystkie lata, poprzez zwiększenie zaangażowania naszych przyjaciół i fanów. By osiągnąć ten cel, założyliśmy fundację All Within My Hands. Wszystkie zdobyte przez nas środki zostaną przekazane na cele charytatywne na szczeblu narodowym i lokalnym – na programy edukacji muzycznej, na banki żywności itp. Wasze datki pomogą tysiącom potrzebujących w USA” – pisze zespół na swojej oficjalnej stronie.

O akcji droga mailową zostali już poinformowani fani. Jaki będzie feedback, dopiero się okaże. Wartość marketingowa Metalliki i zaangażowanie fanów to potencjał nie do oszacowania. Jedno wydaje się pewne: będzie komu wpłacać datki. Począwszy od 10 maja, zespół zagra w Stanach Zjednoczonych ponad 20 koncertów. Kilka z nich już teraz jest wyprzedanych…

Warto odnotować, że w przypadku Metalliki nie jest to pierwszy przejaw troski o los potrzebujących. Bo choć na scenie wydają się brutalni i nieokrzesani, a i muzycznie nie należą do przyjemniaczków, nie od dziś pomagają innym. Od lat przekazują część swoich dochodów na fundusz MusiCares MapFund, mają na koncie niejeden występ na organizowanej na rzecz szkoły dla dzieci dotkniętych porażeniem mózgowym imprezie Bridge School Benefit, nie wspominając o pomniejszych akcjach. I jak tu ich nie lubić?

Więcej informacji o fundacji Metalliki znajdziecie na stronie zespołu.

Merch Metalliki dostępny na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Ralph Arvesen (CC BY-SA 2.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV