ZPAV: „Hardwired” Metalliki drugą najlepiej sprzedającą się płytą 2016

„Hardwired… to Self-Destruct” Metalliki to najlepiej sprzedający się zagraniczny album 2016 r. – poinformował Związek Producentów Audio Video. Z informacji podanych przez ZPAW wynika, że „Hardwired” to również drugi najlepiej sprzedający się krążek w ubiegłym roku w ogóle – tuż za „Życiem po śmierci” Ostrego.

Z gorszym wynikiem niż O.S.T.R., ale za to z lepszym niż Agnieszka Chylińska, Ania Dąbrowska i Leonard Cohen – tak rok 2016 r. pod względem sprzedanych w Polsce płyt zakończyła Metallica.

Dane dotyczące albumów muzycznych, które w ciągu minionych 12 miesięcy cieszyły się największym powodzeniem wśród polskich odbiorców, pochodzą z rocznego podsumowania Oficjalnej Listy Sprzedaży OLiS przygotowywanej przez ZPAV.

Na szczycie zestawienia znalazł się O.S.T.R. z płytą „Życie po śmierci”. Tuż za nim uplasował się album „Hardwired… to Self-Destruct” Metalliki, którego recenzję możecie sprawdzić via [link]. Pierwszą piątkę uzupełniają Agnieszka Chylińskia („Forever Child”), Ania Dąbrowska („Dla naiwnych marzycieli”) i Leonard Cohen („You Want It Darker”). Dalsze miejsca okupują Kękę, Dawid Podsiadło, Adele, Kortez i Kult.

Warto dodać, że wśród zagranicznych wykonawców Metallica nie miała sobie równych, wyprzedzając wspomnianego wcześniej Leonarda Cohena, a także Adele, Sade i Zaz.

Patrząc na zestawienie całościowo, polscy wykonawcy wypadli lepiej niż zagraniczni. W pierwszej setce najlepiej sprzedających się albumów 2016 r. jest aż 55 polskich krążków. Albumy rodzimych wykonawców stanowią ponadto 60 proc. całości sprzedaży płyt w Polsce. W porównaniu do ubiegłego roku to wzrost o aż 9 proc.

Pełne zestawienie przygotowane przez ZPAV wraz ze szczegółami można sprawdzić na stronie www.zpav.pl

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV