HIM pożegna się ze sceną. Ale najpierw zagra koncert w Polsce!

Dobrą i złą wiadomość mamy dla fanów grupy HIM. Dobra – 28 listopada HIM zagra w warszawskim klubie Stodoła. Zła – koncert odbędzie się w ramach pożegnalnej trasy zespołu. O powodach rozbratu grupy ze sceną mówi Ville Valo, lider HIM.

Ponad ćwierć wieku na scenie, osiem albumów i niezliczone rzesze wiernych fanów – fińska grupa HIM odchodzi na zasłużoną emeryturę. Za pośrednictwem Facebooka poinformował o tym jej lider, Ville Valo.

– Po ćwierćwieczu łączenia ze sobą miłości i metalu szczerze czujemy, że HIM wypadł ze swojego naturalnego kursu. Musimy się pożegnać, by zrobić miejsce dla nowych widoków, tropów i brzmień, które wciąż pozostają nieodkryte – mówi frontman HIM.

– Ukończyliśmy wzór, rozwiązaliśmy zagadkę i przekręcamy klucz. Dziękuję – dodaje Valo.

Na szczęście dla fanów HIM zespół nie zejdzie ze sceny bez pożegnania. Fińska formacja zapowiedziała pożegnalną trasę, która będzie miała polski akcent. HIM pojawi się w Polsce 28 listopada w klubie Stodoła w Warszawie.

– Z końcem 2017 r. zostaniemy wypuszczeni na wolność. Zanim jednak to nastąpi, proponujemy wam ostatnią szansę zobaczyć nas na żywo – mówi Mikko Paananen, basista HIM, podkreślając: – To nie ma być festiwal płaczu, ale święto miłości do metalu w lovecraftowskiej chwale!

Dla zainteresowanych – daty wszystkich koncertów znajdziecie na facebookowym fanpage’u HIM.

Bilety na polski koncert zespołu cenach 129 zł i 149 zł trafią sprzedaży od środy 8 marca.

Merch HIM dostępny na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Sven-Sebastian Sajak (CC BY-SA 3.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV