Blackberry Brothers w RockMetalTV. Zobacz trzeci odcinek!

Nośny riff i przebojowy refren – tak najkrócej można scharakteryzować utwór „Dusty Road”, który już teraz możecie sprawdzić w RockMetalTV. Oto trzeci odcinek videosesji zarejestrowanej w Vintage Records Studio, na którą zaprosiliśmy Blackberry Brothers!

– Założenie było takie, by stworzyć muzykę, jaką kochamy. Jest to muzyka wywodząca się z USA: blues rock, southern rock, może trochę country. W skrócie: białe południe – tłumaczył nam w wywiadzie Kuba Jeżyna, jeden z Blackberry Brothers, gdy poprosiliśmy go o scharakteryzowanie muzyki grupy.

Kuba Jeżyna i jego brat Bartek to założyciele Blackberry Brothers. Jak zgodnie twierdzą, z resztą składu połączyła ich pasja i miłość do rock’n’rolla. Chęć rozwoju i zaprezentowania się szerszemu gronu słuchaczy zaprowadziła ich do Vintage Records Studio, skąd nadawane są poszczególne odcinki RockMetalTV. Wizytę w Vintage Records wspominają bardzo dobrze.

– Zrobiliśmy to w dwa popołudnia. Pierwszy dzień to było rozstawianie sprzętu i intensywne granie do wieczora, drugi dzień tak samo. Szymon (Swoboda, właściciel Vintage Records Studio – przyp. red.) jest super facetem, otwartym na to, co się do niego mówi, bezkonfliktowym, rozumie muzykę. Przyjechaliśmy w miarę przygotowani i współpracowało nam się super. Nie było żadnych zgrzytów – wspomina Bartek Jeżyna.

Co na to Szymon Swoboda?

– Zawszę dokonuję wstępnej weryfikacji, sprawdzam, czy zespół jest na tyle profesjonalny, żeby podołać zadaniu. Tu zespół gra na żywo, nie ma więc mowy o żadnych brakach technicznych – podkreśla Szymon i dodaje: – Blackberry to świetny zespół. Cieszę się, że możemy pokazać światu, bo przecież YouTube nie ma granic, nieznany, ale naprawdę świetny zespół.

W trzecim odcinku RockMetalTV z udziałem Blackberry Brothers chłopaki stawiają na przebojowość. Jesteście gotowi na jazdę bez trzymanki przez „Dusty Road”? Zapnijcie pasy i wyobraźcie sobie piaszczysty trip przez południe USA, bo tak właśnie brzmi ten numer. Dajcie znać, jak wrażenia!

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV