400 policjantów i 1200 ochroniarzy na koncercie Guns N’ Roses w Irlandii

Ponad 400 policjantów będzie na posterunku w czasie sobotniego koncertu Guns N’ Roses w Irlandii. Oprócz tego na terenie Slane Castle, gdzie ma odbyć się wydarzenie, będzie pracować 1200 ochroniarzy. Specjalne środki bezpieczeństwa zostały wprowadzone po poniedziałkowym zamachu terrorystycznym na koncercie Ariany Grande.

Podobnie jak Iron Maiden i inne gwiazdy, członkowie Guns N’ Roses zabrali głos w sprawie poniedziałkowego ataku na koncercie Ariany Grande w Manchester Arenie. Gunsi zrobili to, publikując wymowny materiał audiowizualny na swoim fanpage’u (materiał udostępniamy poniżej).

Zespół nie zamierza jednak odwoływać koncertów na terenie Wielkiej Brytanii. Wręcz przeciwnie – pierwszy z zaplanowanych w ramach Not In This Lifetime Tour odbędzie się już w najbliższą sobotę, 27 maja, w Slane Castle w Dublinie. Będzie to pierwszy europejski występ Guns N’ Roses w tym roku – i pierwszy od lat, podczas którego na scenie razem wystąpią Axl, Slash i Duff McKagan.

Jak informuje irlandzka policja, superkoncert odbędzie się przy zaostrzonych środkach bezpieczeństwa. W dniu wydarzenia na posterunku będzie ponad 400 funkcjonariuszy. Na tym bynajmniej nie koniec. W Slane Castle w sobotę ma pracować dodatkowo 1200 ochroniarzy, a także wyspecjalizowany personel medyczny. Na terenie obiektu rozstawiony zostanie ponadto szpital polowy. Nie zabraknie również punktów pierwszej pomocy. Wszystko to ma zapobiec zdarzeniom podobnym do tych, jakie miały miejsce w nocy z 22 na 23 maja w Manchester Arenie.

Przypomnijmy: podczas feralnego koncertu Ariany Grande w wyniku wybuchu zginęły 22 osoby, w tym dzieci. Rannych zostało blisko 60 uczestników wydarzenia. Brytyjska policja wprost mówi o akcie terroru. Zamachowiec ostatecznie został ujęty przez funkcjonariuszy.

Jeżeli chodzi o superkoncert Guns N’ Roses w Dublinie, Gunsi rozpoczną nim europejską część trasy Not In This Lifetime Tour. Następnie odwiedzą m.in. Hiszpanię, Niemcy i Wielką Brytanię. W Polsce zameldują się 20 czerwca – na Stadionie Energa Gdańsk. W lipcu z kolei przeniosą się do USA, gdzie będą grać aż do początku września.

Trasa „Not In This Lifetime Tour” w sumie obejmie przeszło 50 koncertów. To pierwsze międzynarodowe tournée Guns N’ Roses od czasu Use Your Illusion Tour (1991-1993).

Sprzedaż biletów na polski koncert Gunsów prowadzi agencja Live Nation.

Merch Guns N’ Roses dostępny na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV