Roger Waters pokazał nowy teledysk. „Ostatni uchodźca”

Wielkimi krokami zbliża się premiera nowego albumu Rogera Watersa. Legendarny członek formacji Pink Floyd pokazał trzeci utwór zapowiadający wydawnictwo – tym razem wraz z teledyskiem. Oto „The Last Refugee” – przejmujący obraz przymusowej migracji.

Pomimo zaawansowanego wieku i przeogromnego dorobku Roger Waters nie przestaje bacznie obserwować świata, który go otacza. Jego najnowszy singiel porusza ważki temat emigracji spowodowanej wojną, który w ostatnich miesiącach wstrząsnął Bliskim Wschodem – a pośrednio również Europą.

„The Last Refugee” (z ang. „Ostatni uchodźca”) to trzeci opublikowany przez Watersa utwór z mającej ukazać się 2 czerwca płyty „Is This the Life We Really Want?”. Jest zarazem pierwszy pochodzący z niej singiel opatrzony teledyskiem.

Klip to gra kreacjami i scenografią. Początkowe sceny to taniec w dwóch kontekstach – w postapokaliptycznym otoczeniu zdewastowanego pałacu i podobnym, ale w stanie nienaruszonym, co jednoznacznie buduje obraz dwóch rzeczywistości: przed- i powojennej. Wymowę całości uzupełniają sceny końcowe zrealizowane nad brzegiem morza wraz z symboliczny,m zakończeniem.

Teledysk do „The Last Refugee” udostępniamy poniżej.

Przypomnijmy: nie licząc opery „Ça Ira”, kompilacji „The Solo Years Vol. 1” i koncertowego wydawnictwa „In The Flesh”, ostatni krążek Rogera Watersa to „Amused to Death” z 1992 r. Materiał z „Is This the Life We Really Want?” będzie więc pierwszym premierowym materiałem artysty od 25 lat.

Producentem „Is This the Life We Really Want?” jest Nigel Godrich z Radiohead. Inni muzycy, którzy brali udział w powstawaniu albumu, to m.in. Joey Waronker z Atoms For Peace oraz członkowie formacji Lucius.

Merch Pink Floyd dostępny na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV