Przygotowali ręcznie malowaną gitarę dla Slasha. Instrument trafi pod młotek

Koncert Guns N’ Roses za nami. Rafał Lemański, założyciel Slash Army Poland i redaktor gunsnroses.com.pl, oraz znany z malowania woodstockowych gitar Szymon Chwalisz na długo zapamiętają to wydarzenie. Przygotowana przez nich gitara została podpisana przez samego Slasha. Zimą instrument trafi na aukcję WOŚP.

– To już czwarta wizyta Slasha w Polsce – liczy Rafał Lemański. – Przez te kilka lat jako Slash Army Poland przygotowaliśmy dla niego kilka niespodzianek, m.in. wielką kartoniadę w Krakowie, promyk nadziei w Łodzi i mozaikę przedstawiającą okładkę jego solowej płyty, która powstała z 5 tys. zdjęć jego fanów. Poprzeczka została zawieszona bardzo wysoko, tym razem postanowiłem więc powiadomić Slasha o nadchodzącej niespodziance i przy okazji zrobić coś pożytecznego. Już dawno myślałem, że byłoby świetnie przygotować dla niego specjalną gitarę, którą przekazalibyśmy na aukcję Fundacji WOŚP – tłumaczy założyciel Slash Army Poland oraz redaktor gunsnroses.com.pl.

Ze swoim pomysłem Rafał zgłosił się do „Nędznego Malarzyny”, czyli Szymona Chwalisza – człowieka znanego z ręcznego malowania woodstockowych gitar z portretami muzyków występujących na festiwalu.

– Taka szansa nie zdarza się na co dzień. Nie zastanawiałem się nawet sekundy, od razu w głowie zacząłem planować, jakie grafiki namaluję na gitarze – opowiada Szymon. – Projekt na przodzie gitary przygotowaliśmy we współpracy ze Slashem i Rafałem. Przedstawia on potworne postacie ze znanych bajek. Tył gitary natomiast pozostawał do ostatniej chwili naszą niespodzianką dla Slasha. Namalowałem na nim kobiety z moich obrazów, które bardzo przypadły Slashowi do gustu.

Z pierwszej ręki wiemy, że Slash był pozytywnie zaskoczony efektem końcowym. Legendarny gitarzysta Guns N’ Roses ucieszył się, że gitara zostanie przekazana na cele charytatywne. Moment podpisu został oczywiście uwieczniony na filmie, który lada dzień zostanie opublikowany.

Gitarę, roboczą nazwaną Gibson „Childhood” Les Paul będzie można obejrzeć na żywo w kilku miejscach w Polsce. Gdzie dokładnie? Tego dowiecie się, śledząc facebookowe profile Slash Army Poland i „Nędznego Malarzyny”.

FB Slash Amy Poland – www.facebook.com/SlashArmyPL
FB Nędzny Malarzyna art by Szymon Chwalisz – www.facebook.com/chwalisz.szymon

fot. materiały prasowe

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV