Prezent dla fanów Lennona. Znajdziecie go na YouTube

Wspaniały gwiazdkowy prezent dla wszystkich fanów The Beatles, a w szczególności Johna Lennona. W serwisie YouTube pojawiło się 20 teledysków artysty, w tym świąteczny klasyk „Happy Xmas (War Is Over)”.

„Wesołych Świąt. Miłość” – zaćwierkała na Twitterze Yoko Ono, wdowa po ex-Beatlesie, chwilę po tym, jak serwis YouTube wzbogacił się o 20 klipów legendarnego artysty.

Wśród utworów Lennona (lub przez niego wykonywanych), które pojawiły się w serwisie, nie brakuje nieśmiertelnych evergreenów, takich jak „Imagine”, „Working Class Hero” czy „Jelaous Guy”. Jest też świąteczny klasyk – utwór Happy Xmas (War Is Over)”.

Dociekliwym wyjaśniamy: utwór „Happy Xmas (War Is Over)” w założeniu został napisany jako utwór nie o świętach, a o wojnie w Wietnamie. Z kilku powodów, w tym ze względu na tytuł i życzenia świąteczne, które da się usłyszeć na jego początku, w istocie zaangażowany protest song zaczął funkcjonować jako kolęda. Nie zdziwcie się więc, jeżeli w okresie Bożego Narodzenia usłyszycie go w radiu lub telewizji.

Teledysk do „Happy Xmas (War Is Over)”, a także do innych piosenek Lennona opublikowanych na YouTube, pochodzą z wydanego w 2003 r. DVD „Lennon Legend”.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV