Poznaliśmy headlinera przyszłorocznej Metalmanii

Znamy headlinera przyszłorocznej edycji Metalmanii. Jak poinformowali organizatorzy powracającego po 9-letniej przerwie festiwalu, headlinerem imprezy będzie grupa Samael. Ale to nie jedyna gwiazda, jaka 22 kwietnia 2017 r. zagra w Katowicach.

Jeden z najważniejszych i zarazem najgłośniejszych festiwali skierowanych do miłośników ciężkich brzmień po 9 latach pauzowania powraca z mocną obsadą. Już wcześniej ogłoszono, że w line-upie Metalmanii pojawią się m.in. Moonspell, Sodom i Coroner, a także cały zastęp polskich składów – na czele z takimi grupami, jak Obscure Sphinx czy ThermiT.

Teraz wiadomo, że do i tak już imponującej obsady Metalmanii, dołączą również holenderscy, deathmetalowi wymiatacze z formacji Sinister oraz formacja Samael, anonsowana jako headliner wydarzenia.

„Jeden z najbardziej innowacyjnych zespołów na metalowej scenie, grupa, która nie tylko charakteryzuje się swoim własnym, unikalnym stylem, ale i formacja, która śmiało poszerza gatunkowe granice i wyznacza nową jakość w muzyce – tak o Samael pisze Metal Mind, zaznaczając, że na Metalmanii Szwajcarzy wykonają specjalny set podsumowujący ich 30-letnią działalność na metalowej scenie.

Metalmania odbędzie się w katowickim Spodku. Bilety na festiwal dostępne via [link].

fot. materiały prasowe

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV