Nowy teledysk Over The Under. „Wydaliśmy odgórny nakaz picia”

Czekając na start projektu „100 koncertów w 100 dni”, ekipa Over The Under publikuje nowy klip. Obrazu doczekał się utwór „70cl” z debiutanckiego albumu grupy. Możecie być pewni, że nikt nie był trzeźwy na planie – wiemy to z pierwszej ręki.

Rozmowę z Over The Under o ich nowym teledysku zaczęliśmy od nawiązania do tytułu.

– Czy każdy, kto wystąpił w tym obłędzie, miał na liczniku 0,7 litra? – zapytaliśmy.

– Więcej – chórem odpowiedzieli nam Karol, Krzysiek i Krystian, czyli Over The Under w komplecie. – Ludzie brali z baru jeszcze piwo. Było dużo mieszania. Wcześniej kręciliśmy sceny sami. Ludzie zeszli się koło 20.00. Wydaliśmy odgórny nakaz picia.

To, co możecie zobaczyć w klipie do „70cl”, to zapis grubej imprezy, którą Over The Under zorganizowali w klubie Cytat a Syrenka (Tortuga). Na miejscu zjawili się znajomi zespołu, w tym członkowie okolicznych (czyt. bydgoskich) bandów, m.in. Black Like Sugar, Factor 8 i Infliction. Jeśli tak bawi się Bydgoszcz, to podziwiamy. Zobaczcie sami – klip udostępniamy poniżej.

Korzystając z okazji, przypominamy o projekcie 100 koncertów w 100 dni. Nazwa mówi sama za siebie – grupa zamierza dać 100 koncertów pod rząd dzień po dniu, przy okazji zostawiając ślad w księdze rekordów Guinessa.

– Chcemy w ten sposób nieco wstrząsnąć polską sceną, szczególnie tą niezależną – tłumaczył nam niedawno Karol Korniluk, gitarzysta i głos Over The Under. – W ostatnich latach zewsząd słychać co najwyżej narzekanie na temat tego, jak to ciężko gra się w Polsce, jak trudno zorganizować koncert. Chcemy naszą trasą udowodnić, że nikt nie mówił, że będzie łatwo, a to, że nie jest łatwo, nie oznacza, że się nie da. Sama idea trasy „100% tour” jest bardzo prosta: budowanie polskiej sceny muzycznej u podstaw. 100 koncertów w 100 dni. Wszystko organizujemy sami, porozumiewamy się przy okazji z lokalnymi kapelami z całego kraju, by udowodnić, że da się nad Wisłą zrobić potężny tour bez wsparcia wielkiej wytwórni, własnymi siłami.

Zespół ma już potwierdzone prawie wszystkie ze 100 planowanych koncertów. Trasa startuje 1 września w Bydgoszczy. O szczegółach będziemy na bieżąco informować.

Over The Under to southern metalowy zespół powstały na przełomie 2012 i 2013 r. Pomysł na wspólne granie został zainicjowany w piwnicy jednego z bydgoskich klubów przez Karola Korniluka i Krystiana Borowskiego. Basistą grupy jest obecnie Kacper Olszak. Na koncie Over The Under znajduje się jeden album, wydana wraz z początkiem 2016 r. płyta „Over The Under”. Nasz wywiad z zespołem możecie sprawdzić poniżej.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV