Nie będzie nowej płyty A Perfect Circle w 2017. Zespół dementuje

Wygląda na to, że fani zespołów Tool i A Perfect Circle, którzy czekali na mające ukazać się jeszcze w tym roku nowe płyty obu zespołów, będą musieli obejść się smakiem. Obie formacje zdementowały oficjalne (sic!) zapowiedzi dotyczące planowanych albumów.

„Właśnie podpisaliśmy nowy kontrakt z BMG! Nie możemy doczekać się zaprezentowania wam nowej muzyki. Nowy APC w 2017 r.” – informował niedawno Billy Howerdel, gitarzysta A Perfect Circle. I choć podobne wieści przekazał John Cohen z BMG, najprawdopodobniej zaszło nieporozumienie – albo nagle zmieniły się plany zespołu.

„Nieprawda” – napisał na swoim oficjalnym Twitterze A Perfect Circle, odpowiadając na pytanie fana, zaciekawionego szczegółami nowego wydawnictwa. Podobną informację przekazała grupa Tool, którą z A Perfect Circle łączy postać charyzmatycznego wokalisty Maynarda Jamesa Keenana.

Wszystko wskazuje więc na to, że informacje o tegorocznych premierach obu zespołów zostały podane stanowczo za wcześnie. Szkoda.

Przypomnijmy: „eMOTIVe”, ostatni album wydany przez A Perfect Circle, ukazał się w 2004 r. Gdyby więc formacji udało się wypuścić w tym roku nowy album, byłby to jej pierwszy nowy materiał od 13 lat.

Mimo zdementowania informacji o nowym krążku członkowie A Perfect Circle czasu bynajmniej nie zamierzają marnować. Zespół – na czele z Maynardem Jamesem Keenanem – szykuje się do pierwszego od 6 lat tournée, w ramach którego zagra ponad 20 koncertów w Stanach Zjednoczonych. Plany A Perfect Circle odnośnie koncertów w Europie póki co nie są znane.

Skład A Perfect Circle obok Billy’ego Howerdela i Maynarda Jamesa Keenana tworzą: James Iha (gitara), Matt McJunkins (gitara basowa) i Jeff Friedl (perkusja). Merch grupy dostępny na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV