Mayhem w Polsce. Dwa koncerty norweskiej legendy black metalu

Dobra wiadomość dla fanów black metalu. Legenda gatunku, norweska formacja Mayhem, wybiera się do Polski na dwa koncerty. Pierwszy odbędzie się 20 października w Katowicach, drugi – dzień później w Warszawie. Bilety trafiły do sprzedaży.

„To jeden z zespołów, dzięki którym powstał black metal” – rekomenduje koncert organizator, Knock Out Productions. Ale grupy Mayhem bynajmniej nie trzeba szczególnie reklamować. Doświadczony tragediami, zawsze jednak nieprzejednany – skład Mayhem to prekursorzy, którzy zdefiniowali gatunek w warstwie muzycznej i wizerunkowej.

„Wydana równo 30 lat temu debiutancka epka „Deathcrush”, pierwsza duża płyta „De Mysteriis Dom Sathanas”, na której zadebiutował genialny i szalony Madziar Attila Csihar, to absolutny kult black metalu. Surowa, chłodna, nihilistyczna w przekazie muzyka zespołu pod względem formy ewoluowała i potrafiła zaskakiwać. Chociażby na płytach „Grand Declaration Of War” albo „Ordo ad Chao”, za którą Mayhem otrzymał norweski odpowiednik Grammy” – przypomina Knock Out.

Na obu polskich koncertach Norwegów, które odbędą się 20 października w MegaClubie w Katowicach i 21 października w Progresji w Warszawie, nie zabraknie supportów. Wiadomo już, że w stolicy oprócz Mayhem zagrają również Holendrzy z Asphyx (death metal). Bilety (druki kolekcjonerskie) w cenach 80-100 zł dostępne na www.knockoutprod.net/sklep

Koszulki, naszywki i inne produkty związane z Mayhem znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV