Koniec kariery Aerosmith nie tak szybko. Joe Perry komentuje

Koniec kariery Aerosmith? Nie tak szybko. Grupa odwołała amerykańską część pożegnalnego tournée, by rozpocząć prace nad nowym albumem. Czy legendarni rockmani na poważnie myślą o emeryturze? „Nie sądzę” – mówi Joe Perry, gitarzysta Aerosmith.

Wszystko wskazuje na to, że decyzja Aerosmith o zakończeniu kariery była przedwczesna. Zespół nie ma zamiaru rozstawać się ze sceną, a kolejne wydawnictwo Stevena Tylera i jego kolegów wydaje się kwestią czasu.

W maju członkowie Aerosmith mieli wyruszyć w pożegnalną trasę koncertową „Aero-Vederci Baby!”. Trasa najprawdopodobniej dojdzie do skutku, ale już teraz wiadomo, że będzie krótsza niż zakładano. Grupa odwołała jej jesienną, amerykańską część, tłumacząc to pracami nad nowym albumem.

„Zdecydowanie mamy w sobie materiał na nowy album, jeśli nie na dwa. Zobaczymy, jak to się potoczy” – powiedział Joe Perry, gitarzysta Aerosmith, w niedawnym wywiadzie dla AZ Central.

Muzyk odniósł się również do decyzji o zakończeniu kariery przez Aerosmith.

– Mamy zamiar zagrać w miejscach, w których nigdy nie graliśmy. Zawsze są nowe miejsca, gdzie można się udać, nowe kraje. Osobiście chciałbym zagrać w Chinach i na Dalekim Wschodzie. Zawsze można zejść z utartej ścieżki. Czy to nasza ostatnia trasa? Cóż, nie wiem. Ale nie sądzę – przyznał Perry.

Przypomnijmy: 2 czerwca Aerosmith wystąpi w krakowskiej Tauron Arenie Kraków w ramach europejskiej odsłony trasy „Aero-Vederci Baby!”. Ta na szczęście nie jest zagrożona. Koncert powinien odbyć się zgodnie z planem.

Dyskografię Aerosmith zamyka album „Music from Another Dimension!” z 2012 r.

Merch Aerosmith znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Julio Aprea (CC BY-SA 2.0)

Komentarze

Dodaj komentarz