Koncert Guns N’ Roses w Gdańsku: Fani upamiętnią Chrisa Cornella

Godziny dzielą nas od koncertu Guns N’ Roses w Gdańsku. Przy okazji tego wyjątkowego wydarzenia polscy fani Gunsów zamierzają uczcić pamięć o Chrisie Cornellu, niedawno zmarłym legendarnym wokaliście Soundgarden i Audioslave. Wszystko odbędzie się w ramach akcji „Światełko dla Chrisa”.

„Gdy w Gdańsku zacznie się piosenka «Black Hole Sun», włączamy latarki w telefonach, odpalamy zapalniczki, dajemy jak najwięcej źródeł światła. Nieważne czy siedzisz na trybunach, czy bawisz się na płycie – na tę jedną piosenkę zjednoczmy się, wysyłając w górę światełko dla Chrisa Cornella” – piszą organizatorzy akcji z fanklubu Nightrain Station.

Polski koncert na Stadionie Energa Gdańsk, który rozpocznie się o godz. 20.45, to kolejny europejski przystanek trasy Not In This Lifetime Tour – pierwszego tournée Guns N’ Roses w składzie z Axlem, Slashem i Duffem McKaganem od czasu Use Your Illusion Tour (1991-1993).

Począwszy od koncertu w Irlandii, który odbył się 27 maja, 9 dni po samobójstwie Chrisa Cornella, na każdym koncercie Gunsi grają cover superhitu Soundgarden „Black Hole Sun”. W ten sposób oddają hołd zmarłemu wokaliście tego kultowego zespołu.

„Piosenka pojawia się w setliście najczęściej w czasie bisów” – uczulają organizatorzy akcji „Światełko dla Chrisa”.

Warto przypomnieć, że fanom Guns N’ Roses podobna akcja udała się na koncercie Slasha w Łodzi w 2015 r. Wówczas upamiętnione zostały ofiary zamachu w klubie Bataclan we Francji.

Trasa „Not In This Lifetime Tour” w sumie obejmie ponad 50 koncertów. Supportem Guns N’ Roses w Gdańsku będą Doda wraz z zespołem Virgin oraz Killing Joke.

Otwarcie bram nastąpi o godz. 17.00.

Merch Guns N’ Roses dostępny na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV