Jest nowy utwór Deep Purple. Grupa żegna się ze sceną?

Czy będzie to ostatnia płyta w karierze Deep Purple? Na to pytanie legendarni Brytyjczycy jeszcze nie odpowiedzieli, ale już wypuścili pierwszy numer z nadchodzącego wydawnictwa. Posłuchaj premierowego utworu Purpli: „Time for Bedlam”!

Zespół wyjawił wreszcie datę premiery kolejnego krążka. Album „inFinite” ukaże się 7 kwietnia przyszłego roku. Krótko po jego premierze Purple wyruszą w trasę, która obejmie również Polskę. Autorzy takich klasyków, jak „Smoke on the Water” czy „Perfect Stranger”, zawitają do łódzkiej Atlas Areny i katowickiego Spodka – kolejno 23 i 24 maja.

Wymowny jest tytuł anonsowanego tournée: „Long Goodbye Tour”. W połączeniu z tytułem nadchodzącego krążka wywołało to spekulacje na temat definitywnego zakończenia działalności przez grupę.

– Czy tytuł powinien być czytany jako jedno słowo? Czy to znaczy, że Deep Purple myślą, że muzyka jest na zawsze, czy zamykają cykl rozpoczęty przez „In Rock”, mówiąc nam, że wszystko musi się kiedyś skończyć? – zastanawia się wydawca i kwituje: – Pytania pozostają na razie bez odpowiedzi.

Fani tymczasem pozostają z premierowym utworem Purpli. Tak brzmi „Time for Bedlam”:

Grupa Deep Purple po raz ostatni wystąpiła w Polsce 26 lipca 2016 r. podczas X edycji Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty. Rok wcześniej formacja wystąpiła w łódzkiej Atlas Arenie.

Dyskografię Purpli zamyka album „Now What?!” z kwietnia 2013 r. Zespół jest członkiem Rock & Roll Hall of Fame.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV