Iron Maiden potępili zamach w Manchesterze. Koncertów nie odwołają

Nie milkną echa zamachu terrorystycznego, do jakiego doszło w nocy z 22 na 23 maja na koncercie Ariany Grande w Manchesterze. Atak zdecydowanie potępili członkowie Iron Maiden. Grupa zapewnia, że nie odwoła nadchodzących koncertów – i zapewni fanom maksymalne bezpieczeństwo.

Wydarzenia, które miały miejsce w poniedziałkowy wieczór na koncercie Ariany Grande w Manchester Arenie, wstrząsnęły światem. Wybuch, do jakiego doszło na terenie obiektu, uśmiercił 22 osoby, w tym dzieci. Rannych zostało blisko 60 uczestników wydarzenia.

Z rodzinami ofiar zamachu solidaryzują się również artyści. Specjalne oświadczenie w sprawie zamachu wydała formacja Iron Maiden.

„Jesteśmy wstrząśnięci tragicznymi wydarzeniami, które miały miejsce w Manchester Arenie. Myślami jesteśmy z poszkodowanymi” – czytamy w oświadczeniu opublikowanym przez zespół.

Grupa zapewnia, że pomimo ataku na koncercie Adriany Grande nie zamierza odwoływać tegorocznej trasy, która – przypomnijmy – rozpoczęła 22 kwietnia. Informacja odnosi się do koncertów Ironów w Wielkiej Brytanii.

„Uspokajamy fanów, że nasze 3 ostatnie koncerty w Wielkiej Brytanii odbędą się zgodnie z planem – pisze zespół, zapowiadając, że wraz z odpowiednimi służbami podejmie wszelkie środki mające na celu zapewnienie uczestnikom bezpieczeństwa.

Treść oświadczenia Iron Maiden udostępniamy poniżej.

Przypomnijmy: Ironi wciąż promują wydany w 2015 r. album „The Book of Souls”. W Polsce po raz ostatni zagrali 3 lipca 2016 r. – podczas pierwszej odsłony promującego krążek tournée.

Merch Iron Maiden znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV