George Michael nie żyje. Muzyk zmarł w wieku 53 lat

Nie żyje George Michael, brytyjski piosenkarz, kompozytor i producent, autor superprzeboju „Careless Whisper”. Menadżer zmarłego artysty poinformował, że przyczyną śmierci była niewydolność serca. Muzyk miał 53 lata.

Georga Michael zmarł w niedzielę, 25 grudnia. Muzyk został znaleziony na terenie swojej posiadłości. Wiadomość o jego śmierci wstrząsnęła światem, nie tylko muzyki.

„Z wielkim smutkiem informujemy, że odszedł nasz ukochany syn, brat i przyjaciel” – napisał w specjalnym oświadczeniu Michael Lippman, agent Georga Michaela. Jak poinformował, przyczyną śmierci była niewydolność serca. Informację tę potwierdziła policja hrabstwa Oxfordshire. Oficjalna przyczyna śmierci artysty zostanie podana po przeprowadzeniu sekcji zwłok.

George Michael miał 53 lata. W czasie swej przeszło 30-letniej kariery sprzedał ponad 100 mln płyt. Był współzałożycielem zespołu „Wham!”. To z nim stworzył świąteczny hit „Last Christmas”. Inne wielkie przeboje Michaela to „Careless Whisper”, „Faith”, „Father Figure” i „Freedom”.

W ostatnim czasie George Michael miał pracować nad nowym albumem oraz filmem dokumentalnym, w którym obok niego mieli pojawić się Elton John i Stevie Wonder. Michael miał na koncie również współprace z innymi artystami, w tym m.in. z Arethą Franklin i Whitney Houston.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV