Flea wspomina lekcje gry na basie z gorylicą Koko. „Była zdolna”

To było spotkanie, którego Flea nigdy nie zapomni. Basista Red Hot Chili Peppers wraca do muzycznych korepetycji, jakich udzielił niedawno gorylicy Koko. „Pokazałem jej jak. Była niesamowicie zdolna i rozumiała, co mówiłem” – wspomina.

Gorylica Koko jest jak Leonardo da Vinci w świecie małp – sławę przyniosło jej przyswojenie sobie języka migowego, wygłaszane w nim audiencje, a także adoptowanie małych kotków (sic!). Przed rokiem Koko spróbowała nawet sił w muzycznym biznesie – i to pod okiem nie lada przewodnika!

Mowa o lekcjach gry na basie pod okiem Flea, basisty Red Hot Chili Peppers, do których niespełna rok temu doszło w Gorilla Foundation w Kalifornii. Film z videozapisem wspólnych zajęć Koko i Flea zrobił furorę, dla basisty Peppersów było to jednak znacznie więcej niż tylko niecodzienna atrakcja.

Do spotkania z Koko Flea wrócił w najnowszym wywiadzie udzielonym rozgłośni 106.1 CHEZ.

– Spotkanie Koko było czymś pięknym, czymś, czego nigdy nie zapomnę – podkreśla basista Red Hot Chili Peppers. – Okazja porozumienia się z gorylem w taki sposób, zdolność rzeczywistej komunikacji i gry z tak wielkim małpoludem, było dla mnie ogromnym przeżyciem. Trzymam to głęboko w sercu.

Jak Flea ocenia Koko jako uczennicę?

– Pokazałem jej jak. Była niesamowicie zdolna i rozumiała, co mówiłem – wspomina. – Pokazałem jej strojenie, struny, pokrętła i w ogóle jak to działa Dałem jej bas do ręki, a ona po prostu go wzięła. To było niesamowite, po prostu niesamowite.

Jak Koko ćwiczyła na basie pod okiem Flea, sprawdzicie poniżej. Korzystając z okazji, przypominamy o koncercie Red Hot Chilli Peppers. Grupa zagra 25 lipca na Stadionie Cracovii w Krakowie. Sprzedaż biletów na to wydarzenie prowadzi agencja Live Nation.

Koszulki, płyty i inne produkty związane z Red Hot Chili Peppers znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Carlos Delgado (CC BY-SA 3.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV