Flea rozwiewa wątpliwości. RHCP nie idą na emeryturę

Red Hot Chili Peppers wybierają się na emeryturę? Flea uspokaja fanów, którzy po niedawnych słowach perkusisty Peppersów wystraszyli się, że RHCP odpuszczą koncertowanie. „Nie wiem, skąd to wiecie, ale to jakieś bzdury” – przekonuje Flea, rozmawiając z dziennikarzami.

– Nigdy nie wybiegamy za daleko w przyszłość, a teraz jesteśmy w trasie, dajemy radę, czujemy to i pozwalamy ponieść się muzyce – serwisowi TMZ mówi Flea.

Basista RHCP zapewnia, że ani on, ani jego koledzy z zespołu na emeryturę się nie wybierają.

– Szczerze mówiąc, od kiedy zaczęliśmy grać 35 lat temu, nigdy nawet nie zastanawiałem się, co będzie dalej. Uważam, że na tym polega nasza siła. Jesteśmy tu i teraz, a energia nas napędza – tłumaczy Flea.

Przypomnijmy: pogłoski o emeryturze RHCP wywołał perkusista grupy Chad Smith, który w niedawnym wywiadzie dla The Pulse Of Radio stwierdził, że zespół rozważa odpuszczenie koncertowania.

– Trzech z nas ma 54 lata: Anthony, Flea i ja – zauważył Smith. – Josh ma 38 albo 39, więc wciąż jest jeszcze młody. Ale nie wiem, czy będziemy mogli kontynuować te długie trasy, grać na zasadzie: rok, rok i pół roku. Dobre pytanie.

– Mamy rodziny, są też inne rzeczy. Priorytety trochę się pozmieniały. Widzisz, że to, co pracuje na ciebie, niekoniecznie działa na korzyść innych zespołów – dodał perkusista.

RHCP 25 lipca zagrają na Stadionie Cracovii w Krakowie. Sprzedaż biletów na wydarzenie prowadzi agencja Live Nation.

Koszulki, płyty i inne produkty związane z Red Hot Chili Peppers znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Carlos Delgado (CC BY-SA 3.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV