Father John Misty krzyżuje Kurta Cobaina w nowym teledysku

Ten obrazek może zakłuć w oczy fanów Nirvany. W swoim nowym teledysku amerykański folk-rockowy singer-songwriter Father John Misty ukrzyżował granego przez Macaulaya Culkina Kurta Cobaina. Pomógł mu w tym personel sieci McDonald’s.

Ktoś powie, że to szarganie pamięci Kurta Cobaina albo w najlepszym razie totalny mindfuck. W swoim nowym teledysku Father John Misty zmusza słuchacza do refleksji, sięgając wymowne środki artystycznego wyrazu.

Widząc biczowanie i ukrzyżowanie przerysowanej postaci Kurta Cobaina, w którą wcielił się popularny aktor Macaulay Culkin, fani Nirvany z pewnością nie będą zadowoleni – zwłaszcza że oprawcami są tu członkowie równie przerysowanego personelu McDonald’s.

„Możesz sobie wyobrazić, jak daleko zaszliśmy w nowej epoce?” – śpiewa w refrenie „Total Entertainment Forever” Father John Misty. Tłem dla jego słów jest widok Kurta Cobaina, robiącego sobie selfie na krzyżu.

Jak zapatrujecie się na taki klip? Błyskotliwa i potrzebna karykatura naszych czasów czy marna i nieuzasadniona prowokacja? Komentujcie!

Utwór „Total Entertainment Forever” pochodzi z albumu „Pure Comedy”, który Joshua Michael Tillman, znany jako Father John Misty, wydał na początku kwietnia tego roku.

Merch Nirvany dostępny na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV