Decapitated szturmuje Billboard. Doskonałe wyniki „Anticult”

Powody do radości mają polscy mistrzowie death metalu z formacji Decapitated. Ich najnowszy album, wydany 7 lipca „Anticult”, zadebiutował na listach Billboardu – i to aż w kilku zestawieniach!

Numer 2. na liście Top New Artist/Heatseekers, 5. na liście Current Hard Music Albums, 8. na liście Independent Albums, 13. na liście Top Current Rock Albums i 50. na liście Top Current Albums – oto wyniki Decapitated w zestawieniach Billboardu po pierwszych kilkunastu dniach od premiery „Anticult”, najnowszego krążka grupy.

– „Anticult” to wyraz buntu – mówi nam w wywiadzie, który niebawem opublikujemy na naszych łamach, Rasta, głos Decapitated. – Album opowiada o pewnego rodzaju poszukiwaniu wolności, o tym, że zawsze musisz zastanowić się nad tym, jaki będzie efekt twoich poczynań, bo zawsze jest jakiś związek pomiędzy tym, co robisz, a tym, co dostajesz w zamian. „Anticult” jest albumem buntowniczym, ale też zmuszającym ludzi do myślenia. Zmusza do refleksji: „Czy jeżeli wzniecę iskrę, nie spowoduje ona ognia, który spali zbyt wiele?”.

– Lubię zaskakiwać, jeśli chodzi o numery, jeśli chodzi o riffy. Lubię kiedy jest świeże powietrze – o warstwie muzycznej albumu opowiada Vogg, gitarzysta Decapitated. Kiedy dopytujemy, co w przypadku „Anticult” jest tym świeżym powietrzem, wymienia: – Większa dojrzałość muzyczna, lepsze aranże, lepsze brzmienie, zajebista produkcja.

Czy rzeczywiście „Anticult” to powiew świeżego powietrza w dyskografii Decapitated, najlepiej przekonać się samemu. Album jest dostępny w sprzedaży i na wszystkich serwisach streamingowych.

Warto odnotować, że Billboard Decapitated szturmuje nie po raz pierwszy. Poprzedni album zespołu, „Blood Mantra”, dotarł na 5. miejsce zestawienia Billboard Heatseekers Albums, notując znakomite wyniki również w Polsce (11. miejsce na OliS).

Merch Decapitated znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV