Burmistrz Kostrzyna zadecydował – Woodstock odbędzie się zgodnie z planem!

Wszystko jasne z tegorocznym Przystankiem Woodstock, którego organizację utrudnić próbował Mariusz Błaszczak, szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Zgodę na organizację wydarzenia wydał burmistrz Kostrzyna nad Odrą. Oznacza to jedno: w dniach 3-5 sierpnia widzimy się na Woodzie!

„Opinia policji jest druzgocąca dla organizatora” – jeszcze niedawno grzmiał Mariusz Błaszczak, sugerując, że Przystanek Woodstock jest imprezą niebezpieczną, podatną na ataki terrorystyczne i że w ogóle nie powinien się odbyć. Ostateczną decyzję zgodnie z prawem miał jednak podjąć nie minister, a burmistrz Kostrzyna nad Odrą, gdzie „najpiękniejszy festiwal świata” odbywa się nieprzerwanie od 13 lat.

Decyzja już jest – i bynajmniej nie jest ona druzgocąca dla organizatorów festiwalu. Burmistrz Kostrzyna nad Odrą Andrzej Kunt zgodził się na organizację Przystanku Woodstock. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, by na początku sierpnia impreza mogła się odbyć.

– Nie mogłem wydać innej opinii, ponieważ organizator złożył wszystkie wymagane dokumenty w terminie – powiedział Kunt w rozmowie z TVN24. – Nie widziałem podstaw prawnych, by odmówić organizacji imprezy.

Burmistrz Andrzej Kunt postawił jednak organizatorom warunki. Włodarz Kostrzyna nad Odrą zwrócił uwagę na fakt, że deklarowana przez Fundację WOŚP liczba uczestników Przystanku Woodstock była wcześniej zaniżana, co teraz pociąga za sobą konieczność podwyższenia jej, a to z kolei rodzi konieczność sprostania innym wymogom bezpieczeństwa. Organizatorzy będą musieli zadbać m.in. o odpowiednio większą liczbę ochroniarzy oraz spełnienia pozostałych wytycznych wyszczególnionych w ustawie o imprezach masowych.

Szczegółowo o zamieszaniu wokół tegorocznego Przystanku Woodstock pisaliśmy w artykule: „Minister Błaszczak o Woodstocku: «Opinia policji jest druzgocąca dla organizatora»”.

Przypomnijmy: w tym roku Przystanek Woodstock ma odbyć się w dniach 3-5 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą. Potwierdzeni artyści, którzy wezmą udział w wydarzeniu, to m.in. Amon Amarth, Trivium i Archive.

Po wszelkie informacje dla festiwalowiczów zaglądajcie na www.woodstockfestival.pl

fot. P. Garbowski

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV