„Black Hole Sun” na 225 gardeł. Kanada składa hołd Chrisowi Cornellowi

W wyjątkowy sposób pamięć o Chrisie Cornellu uczcił kanadyjski chór Choir! Choir! Choir!, który na 225 gardeł zaśpiewał superprzebój Soundgarden „Black Hole Sun”. Wszystko zarejestrowały kamery.

W gronie artystów, którzy złożyli muzyczny hołd zmarłemu 17 maja Chrisowi Cornellowi, znaleźli się m.in. członkowie Metalliki, Megadeth, Linkin Park i Red Hot Chili Peppers. Teraz dołączył do nich chór Choir! Choir! Choir! z Kanady.

Członkowie chóru w liczbie 225 gardeł spotkali się w Toronto, gdzie na co dzień działa Choir! Choir! Choir!, by wspólnie zaśpiewać „Black Hole Sun”. W ten sposób uczcili pamięć o Chrisie Cornellu. Video udostępniamy poniżej.

Przypomnijmy: Chris Cornell zmarł 17 maja po koncercie Sundgarden w Detroit. Z ustaleń policji wynika, że wokalista popełnił samobójstwo. Tę samą informację – już oficjalnie – po przeprowadzeniu wstępnej sekcji zwłok przekazał patolog sądowy. Rodzina frontmana Soundgarden i Audioslave prosi jednak, by nie wyciągać pochopnych wniosków. Cały czas trwa badanie okoliczności śmierci artysty. Pod uwagę brana jest hipoteza, zgodnie z którą chęć samobójstwa u Chrisa Cornella wywołały leki (lorazepam) przyjmowane przez niego na problemy z uzależnieniem.

Chris Cornell urodził się 20 lipca 1964 r. w Seattle. Powszechnie uważany jest za jeden z najważniejszych głosów rocka i grunge’u. Ostatnim opublikowanym utworem Cornella jest „The Promise” nagrany na potrzeby filmu „Przyrzeczenie”.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV