25 lat „Alive”. Superprzebój Pearl Jam ma nowy teledysk!

Ich globalna sława trwa już przeszło ćwierć wieku, a wszystko m.in. dzięki temu singlowi. Pearl Jam pokazał nowy teledysk do utworu „Alive”, który jako pierwszy wyważył Eddiemu Vedderowi i jego kolegom drzwi do mainstreamu. Tak wygląda historia grunge’owej legendy opowiedziana wyjątkowym klipem!

Jeśli rok 1991 był wyjątkowy dobry dla rocka, album „Ten” grupy Pearl Jam był dla niego jak ponowne narodzenie. Surowy, brudny i przesiąknięty odurzającym klimatem podziemnego Seattle lat 90., okazał się kołem zamachowym grunge’owej rewolucji. Dla członków Pearl Jam oznaczał jedno: początek wielkiej kariery.

Pierwszym singlem, jaki wywindował akcje Pearl Jam, był „Alive”. Singiel wsparty był czarno-białym teledyskiem w reżyserii Josha Tafta, a sceny, które zostały wykorzystane przy jego realizacji, powstały podczas undergroundowego koncertu grupy w rodzinnym Seattle.

Teraz Pearl Jam pokazał zupełnie nowy klip do „Alive”. Video zmontował Kevin Shuss, etatowy współpracownik zespołu, posługując się fragmentami rozproszonych ujęć z koncertów i przeróżnych zakulisowych sytuacji. Teledysk udostępniamy poniżej.

Klip jest elementem celebracji przez zespół 25-lecia działalności. Powody do świętowania są podwójne, bo przypomnijmy: lada dzień członkowie Pearl Jam zostaną włączeni do Rock And Roll Hall of Fame – m.in. obok takich artystów, jak 2Pac czy Joan Baez. Ceremonia odbędzie się 7 kwietnia 2017 r. w Nowym Jorku.

Dyskografię Pearl Jam zamyka album „Lightning Bolt” z 2013 r.

Merch Peatl Jam dostępny na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV