Syn Roberta Trujillo z Metalliki zagra na basie w zespole Korn!

Rob Trujillo, basista Metalliki, może być dumny ze swojej latorośli. Jego 12-letni syn zagra na basie w grupie Korn podczas jej południowoamerykańskiego tournée, zastępując etatowego basistę Korna – Reginalda „Fieldy’ego” Arvizu. O wszystkim poinformował sam zespół.

12 lat i perspektywa wspólnej trasy koncertowej z Kornem – Tye Trujillo, syn basisty Metalliki, w rockowo-metalowym biznesie ma start, o którym wielu może co najwyżej pomarzyć.

Jak poinformował Korn w oficjalnym oświadczeniu, Tye Trujillo wspomoże zespół podczas niespełna dwutygodniowego tournée w Ameryce Południowej. Począwszy od koncertu w kolumbijskiej Bogocie, w drugiej połowie kwietnia młody muzyk odwiedzi z członkami Korna takie kraje, jak Brazylia, Argentyna czy Chile.

„Ze względu na nieprzewidziane okoliczności, Fieldy nie może wziąć udziału w nadchodzących koncertach, dlatego do zespołu dołączy specjalny gość” – poinformował zespół w specjalnym oświadczeniu. „Obowiązki basisty przejmie Tye Trujillo,12-letni syn Roberta Trujillo z Metalliki i członek północnokalifornijskiego zespołu The Helmets. Jesteśmy zawiedzeni, że Fieldy do nas nie dołączy, ale i zarazem podekscytowani koncertami z tak młodym muzykiem, jak Tye.

Z oświadczenia dowiadujemy się również, że Fieldy, etatowy basista formacji, wróci do niej wraz z początkiem trasy w Ameryce Północnej – czyli w maju.

Jak na miejscu Fieldy’ego poradzi sobie 12-letni Tye Trujillo? Fani Korn mogą być raczej spokojni.

– Mój syn jest wspaniałym basistą i naprawdę świetnym kompozytorem – rekomendował syna Robert Trujillo w niedawnym wywiadzie dla „The Huffington Post”.

Jedno jest pewne – Tye Trujillo ma skąd czerpać dobre wzorce!

Merch Korna dostępny na RockMetalShop.pl via [link]

fot. (CC BY-SA 2.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV