Roger Waters powraca. Posłuchaj utworu „Smell the Roses”

Jedne legendy kończą ze sceną, innym wiek nie przeszkadza. Roger Waters należy do tej drugiej grupy. Legendarny członek Pink Floyd opublikował nowy utwór zapowiadający jego pierwszy od 25 lat album. Premiera krążka 2 czerwca.

73 lata na karku, niezliczone trasy koncertowe i status supergwiazdy – wydawałoby się, że Roger Waters nic już nie musi. On jednak wciąż jest na scenie i co najważniejsze, lada dzień przypomni o sobie nowym albumem.

Nie licząc opery „Ça Ira”, kompilacji „The Solo Years Vol. 1” i koncertowego wydawnictwa „In The Flesh”, ostatni krążek Rogera Watersa to „Amused to Death” z 1992 r. Materiał z mającej ukazać się 2 czerwca płyty „Is This the Life We Really Want?” będzie więc pierwszym premierowym materiałem Watersa od ćwierć wieku!

W sieci pojawił się pierwszy utwór zapowiadający album. Spodoba się wiernym fanom byłego członka Pink Floyd.. Charakterystyczny głos Watersa, klimat przypominający dokonania jego macierzystego zespołu, odległe szczekanie psów w tle, nade wszystko zaś pełen wieloznaczności tekst – w „Smell the Roses” wszystko jest na swoim miejscu i zarazem nic jednak nie jest oczywiste.

Utwór udostępniamy poniżej.

Producentem „Is This the Life We Really Want?” będzie Nigel Godrich, członek grupy Radiohead, który dograł również partie gitary i instrumentów klawiszowych. Inni muzycy, którzy brali udział w powstawaniu płyty, to m.in. Joey Waronker z Atoms For Peace oraz członkowie formacji Lucius.

Merch Pink Floyd dostępny na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV