Powstanie musical o grunge’u. W tle: utwory Nirvany i Soundgarden

Musical poświęcony kulturze grunge, którego akcja rozegra się w Seattle wczesnych lat 90., dostał zielone światło – informuje tygodnik „Variety”. Oznacza to, że grunge’owa historia z utworami Nirvany, Soundgarden i Alice In Chains w tle wkrótce trafi na deski jednego z najważniejszych teatrów muzycznych w USA!

Akcja musicalu, jak podaje „Variety”, rozegra się w ogarniętym grunge’ową gorączką Seattle wczesnych lat 90., jej bohaterem zaś będzie członek fikcyjnej grupy muzycznej, starającej się zrobić karierę – oczywiście na grunge’owym poletku. Jego dolom i niedolom towarzyszyć ma soundtrack, na który złożą się utwory wykonawców z katalogu BMG, w tym m.in. Nirvany, Soundgarden i Alice In Chains.

Kto znajdzie się w obsadzie oraz kiedy odbędzie się premiera musicalu, póki co nie wiadomo. Tajemnicą pozostają również szczegóły scenariusza. Wiadomo, że osoby, które będą zaangażowane w jego produkcję, to m.in. Wendy C. Goldberg i Matt Schatz.

Grunge jako podgatunek muzyki rockowej pojawił się w połowie lat 80. w stanie Waszyngton, w szczelności w Seattle, skąd pochodzą najważniejsi przedstawiciele gatunku: Nirvana, Soundgarden, Alice In Chains i Pearl Jam.

Merch „wielkiej czwórki grunge’u” znajdziecie na RockMetalShop.pl.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV