Metalmania coraz bliżej. Miasto Katowice współorganizatorem

To może być największe wydarzenie tego roku dla miłośników mocnych brzmień. W sobotę, 22 kwietnia, po trwającej blisko dekadę przerwie powróci kultowa Metalmania. Organizatorzy nie są sami w organizacji przedsięwzięcia – współgospodarzem imprezy będzie bowiem Miasto Katowice!

„Katowice to miasto, które nie tylko doskonale odnajduje się w Sieci Miast Kreatywnych UNESCO w dziedzinie muzyki, ale też pokazuje, że włodarze miasta mają szerokie horyzonty muzyczne, są otwarci na nowe wyzwania oraz przełamują stereotypowe postrzeganie muzyki metalowej, a także doceniają to, co już trwale wpisało się w festiwalową tradycję tej najbardziej rozwojowej części kraju” – czytamy na stronie Metalmanii, której współgospodarzem będzie Miasto Katowice.

22 kwietnia w Katowicach będzie się działo. Podczas 23. edycji festiwalu, który po raz ostatni odbył się w 2008 r., zaprezentują się największe polskie i zagraniczne gwiazdy gatunku.

Jako główne gwiazdy imprezy anonsowane są formacje Samael i Moonspell. W katowickim Spodku zameldują się również Sodom, Coroner oraz holenderscy mistrzowie deathmetalu z zespołu Sinister.

Silną i zróżnicowaną reprezentacje będzie miała polska scena. W line-upie znalazło się miejsce zarówno dla zasłużonych weteranów z grupy Vader, jak i dla znacznie młodszych składów, takich jak Furia czy Mord’A’Stigmata. Przekrój wiekowy i gatunkowy obsady festiwalu to jasny komunikat, że tegoroczna Metalmania będzie świętem dla każdego fana metalu – niezależnie od szczegółowych upodobań gatunkowych.

„Metalmania to festiwal, który idealnie wpisuje się w pejzaż centrum Aglomeracji Górnośląskiej i podobnie jak samo miasto jest wierny swojej tradycji oraz śmiało podąża w bardziej nowoczesnym kierunku, rozszerzając swój profil o najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich artystów i proponując fanom metalowego grania coś więcej niż samo uczestnictwo w koncertach” – przekonują organizatorzy.

Bardziej szczegółowo o reaktywacji i nadchodzącej edycji Metalmanii pisaliśmy w artykule „Wielki powrót Metalmanii coraz bliżej. Czujcie się zaproszeni!”.

Biletów na Metalmanię szukajcie na www.shop.metalmind.com.pl, www.ticketpro.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.biletin.pl oraz na www.ticketportal.pl

Pełną rozpiskę wykonawców znajdziecie via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV